Vrh C

Otec: Caro od řeky Novohradky


Otec: Dayo Adimo Natawi
Matka: Carrie z Korycanských skal

res.CAC na výstavách vždy výborný

DKK 0/0, DLK 0/0.
68 cm / 45kg
červenopšeničný

Aliss Angee Magmabona


Otec: Rachral Abayomi Hintza
Matka: Aliss Brassila Zulaykha

res.CAC
druhý nejkrásnější ridge KV KCHRR 2010
DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg/neg
65 cm / 33,5kg
červenopšeničná

Informace o vrhu

Narozeno 11 štěňat (5+6) 1klučík úhyn (4+6) 2xbezridge (1+1) 8x standard

Krytí 2. a 4. 5. 2014

Porod 30. 6. 2014

Vhodného psa pro Gee jsme hledali velmi dlouho. Po mnoha vybraných a poté zase zamítnutých psech mi došlo, že to, co hledám splňuje vlastně pouze Adam…ovšem krýt vlastním bratrem…

Pomohla náhoda a to, že svět je prostě malý ba ještě menší. Společně s Geeninou chovatelkou jsme objevili psa, který plně odpovídá námi daným požadavkům. Navíc stejně jako znám většinu Geeniných sourozenců, tak i několik ženichových sester jsem zažila naživo. Jsou vzhledově i povahově vyrovnané a šikovné i po pracovní stránce.

Doufáme, že z těchto štěnísků vyrostou typičtí představitelé plemene standardních výšek, sytého pigmentu s vyrovnanými a milými povahami, kteří stejně jako naši zrzounci splní všechna očekávání budoucích páníčků.

30. 6. začala Geenka rodit svá první štěňátka. Jako první v 15.19hod přišla na svět bezridgová holčička. Angee na ní koukala dost nedůvěřivě. Po první puse s výrazem prý jsi moje, ji umyla a nechala napít. To bylo první a poslední štěndo, které porodila v porodní bedně. Opravdu nechápu, proč se pokaždé vášníme s boxem a ohrádkou. I když ohrádku Gee ctila jen si do ní nechala přinést svůj pelíšek z obýváku. Zřemě měla pocit, že ten je k rození jako dělaný. V 15.45hod vykoukla růžovka a malou chvíli po ní v 15.55hod už tu byla oranžová. Ty už Angeenka vzorově očistila a o pupečníkové šňůry jsme se s ní vyloženě prali. Po malé pauze v 16.35hod je tu první klučík – modrý a hned za ním tryskem v 16.44hod červená. Další pár zahájila žlutá v 17.37hod následovaná hnědým bráškou bez ridge. V 18.18hod se nám narodil klučík s jednou korunkou (bohužel byl málo vitální a 4. 7. zemřel) následovaný černým bráškou v 18.33hod. Posledním narozeným párem byla šedá v 19.05hod se zeleným bráškou v 19.20hod. Celý porod zvládla naše princezna za 4hod. Po zkušenostech s Archynkou nádherný zážitek. Jsi prostě úžasná mravenečku náš zrzavý. A jestli se ptáte proč jsme kradli pupečníkové šňůry Geence od no…od huby, tak pro laboratoř, která se z nich snaží získat kmenové buňky, které můžou pomoci jiným nemocným pejskům.

2. 7. první kontrola vrhu s výsledkem žádný DS, žádný zálomek. Doufáme, že druhá kontrola vše potvrdí.

14. 7. první odčervení a ostříhání drápků.

28. 7. druhé odčervení a ostříhání drápků. Kontrola skusu a varlátek – paní vet i my více než spokojeni.

11. 8. První očkování, ostříhání drápků.

14. 8. dětem byla přidělena čísla plemennou knihou a dnes byla otetována a odčervena.

18. 8. druhá kontrola vrhu – potvrzen výsledek té první 🙂 žádné DS, zálomek a mnoho bílé barvy. Ridge správné délky, varlátka sestouplá. Cuffynka má nepatrnou kýlu. Vrh je vyrovnaný s pěkným pigmentem.

Štěňátka z vrhu C

Bezridge - slečna Crazy

Růžová - Conny

Oranžová - Cuffy

Modrý - Corny

Červená - Curly aka Sheila

Žlutá - Cathy aka Kejsinka

Hnědý - Corey aka Rustin

Černý - Cowley

Šedá - Corry

Zelený - Clay