Vrh A

Otec: Jabulani of Ka-Ul-Li´s Ridges - Jim

Info o vrhu

Archynka měla bezproblémovou březost. Je fakt, že nás vyděsila když ve tři ráno spadla ze svého gauče, ale poté, co zjistila, že se její těžiště díky velkému bříšku změnilo, tak se naučila opatrně sjíždět. Ona totiž její oblíbená poloha na zádech a s hlavou do pravého úhlu je i normálně dost artistická. V polovině březosti jsme dovezli porodní bednu. Musím říct, že zpočátku byl i chvilkový pobyt v ní pro Archu trestem. Nechtěli jsme, aby se jí bála, tak v ní byla vždy jen chvilku.

V sobotu 29.3.2008 se nám začala zdát Archynka jiná. Neustále někde pochodovala. Zkoušela jak se leží pod zlatým deštěm, případně se sunula do malé uličky mezi dřívím a pískem. Bylo nám jasné, že už to nebude dlouho trvat. V neděli odpoledne začal porod. Nejhorší chvíle jsme zažívali než přišlo první štěně. Navíc to vážně vypadalo, že se rozhodla rodit venku. Do bedny odešla potom, co jsem vzala foťák, aby všichni viděli kde si ustlala, když jsme jí nechali udělat tak pěknou bednu. S pohledem – mě tady nikdo okukovat nebude se odebrala domů.

V 16.58hod přichází na svět naše prvorozené štěně. Musím říct, že to byl neskutečný pocit. Archynka ho vzorně očistila a přiložili jsme ho ke struku. A Alpha (520g) naše první se krásně přisála.

18.21hod Ayshee – 460g
19.39hod první kluk Archie – 480g
20.00hod holčička Agatha – 500g
20.24hod kluk Akim – 420g
20.59hod kluk Anthony – 500g
21.15hod holka Anetka – 340g

Následovala velká pauza a když už jsme pomalu přemýšleli o tom, jestli zavolat paní doktorce, rozhodla se Archy pokračovat. Jak se později ukázalo, udělala si přestávku přesně v polovině porodu.

00.06hod holka Amélie – 380g
00.41hod holka Airinne – 320g. Tuto holčičku musela Archynka rozdýchávat nejdéle. Měli jsme o ní strach, ale mamina to nevzdala a vybojovaly to spolu.
01.54hod holka – 320g. Bohužel 12den po porodu uhynula.
03.31hod holka – 400g, podlehla infekci devátý den po porodu.
04.05hod holka Antea – 410g.

Archy byla unavená, zdálo se, že to máme zdárně za sebou. Milan odešel do práce a já v 10hod radostně volala paní doktorce, která čekala na telefonu, že jsme to zvládli. Rychlé vystřízlivění přišlo ve 13.34hod, kdy Archynka po rychlých stazích porodila pejska, bohužel už mrtvého. Rychle jsme se spojili s paní doktorkou a během půl hodiny se přemístili do ordinace. Jen jsme do ní vstoupili vytlačila Archynka dalšího teď už opravdu posledního pejska. Tato dvě štěňátka mě nepřestanou mrzet. Byli to opravdu krásní standardní pejsci, kteří vážili 550g. Ale největší strach jsem měla o naší holčičku. Paní doktorka jí prohlédla a zjistila, že nás už žádné další překvapení nečeká a Archynka je pěkně vyčištěná a jeli jsme nepříliš radostně domu. Náš první společný porod skončil a musím říct, že to byl opravdu silný zážitek a že mě Archynka jen a jen překvapuje jak vše bezvadně zvládla a zvládá. Tohle naděleníčko nemá chybu a já jen doufám, že příště už to bude bez toho překvapení na konci. Ale v takovém množství štěňátek není možné určit kolik jich přesně je. Pořád tu je maxi dávka chlupatého štěstí.

Fotogalerie

Štěňátka z vrhu A

Agatha

Airinne

Alpha

Amélie

Anetka

Antea

Ayshee

Akim

Anthony

Archie