Novinky 2019

Vánoce

10. 12. odešla Archynka

Šest let…šest let a stále je to stejné…jen na polštář chodí lehat Geenuška, v nohou nás zahřívá Adele…a Aiminka už řádí s tebou za Duhou. Lásenky moje posílám pohlazení.

23. 11. Bertíci slaví desáté narozky

Od rána je mi divno a smutno…zapálila jsem spousty svíček, nalila si skleničku prosecca a začala se probírat fotkami a vzpomínkami…před 10 lety přišel na svět náš Bert tým…těšila jsem se jak oslavíme dvojnarozky Aiminky a Adele…Aiminka a ten nahoře rozhodli jinak ??….Bertíčci – Kirunko, Leoušku, Artínku a Beuško a snad i Alinku přeji vám hlavně obrovskou hromadu zdravíčka a ještě mnoho a mnoho dní, měsíců a let s vašimi úžasnými páníčky…Aiminko, Blackoušku, Backýšku, Rosinko, Barnyesku a Luisičku posíláme políbení a pohlazení za Duhový most a ne že to tam s maminečkou Archy a tátou Luisem rozjedete nad rámec slušného chování…

Naše zlatinko…Bert Aime Morana…Aiminečka, Mumášek, Mimíšek…dnes bys oslavila 10 narozeniny. Nikdy nezapomeneme na tvůj pohled, na to jak jsi vždycky čekala na uvítání, jak jsi se ráda tulila a jak úžasně jsi vzhledem ke své povaze dokázala přijmout všechny pejsky do smečky…chybí nám tvé pohlazení, které jsi uměla jen ty…Aiminko, moc se mi stýská! Tak si zítra užij své první narozky bez nás – vím, že za Duhovým mostem jsi v úžasné společnosti…

14. 11. Adele má narozeniny

Je to až neskutečné, že už je to dva roky…dva roky, co začali přicházet na svět naše první vnoučátka v CHS Akanaka…a mezi nimi Adele. Adele Morana Akanaka – naše zrzavá šmoulinka, která zapadla do smečky jako nepostradatelné malé kolečko do hodinového strojku. Zlato naše přejeme tobě i tvým sourozencům hlavně pevné zdravíčko, spousty dlouhých vycházek s parťáky dvou i čtyřnohými, kupy mlsinek, nevybuchující pelíšky, dostatečný počet hraček k preparaci – prostě spokojený a hlavně dloooouhý život po našem boku! Máme vás rádi! Furoušku a Keysinko, Jirko a Luci díky za ně.

23. 10.

15 let…je to 15 let, co se narodila, 15 let, které mi změnili život…byla vstupenkou do vyššího levelu pejskařů, bláznů a velké rodiny čistých zrzavých duší, které jsem měla tu čest díky ní poznat… Archy Chelone Barbata 23. 10. 2004 – 10. 12. 2013 …tolik bych tě chtěla obejmou a říct ti…však ty víš…tím víc to na mne doléhá, že si už voláš své dětičky za Duhový most…lásko moje, zapaluji první svíčky, mé Dušičky právě začaly.

13. 10. Adele canisterapeut 🙂

Já jsem tak pyšná a mám obrovskou radost! Dnes naše Adele Morana Akanaka absolvovala canisterapeutickou zkoušku pod záštitou spolku Animal Therapy. Je vidět, že maminčiny geny se nezapřou a když najdete někoho tak úžasného jako je Deniska, která si dá tu práci s pochopením mentality ričounka, potažmo exota jako je Adele, tak se výsledky dostaví. Moc děkuji!!

6. 10. Sportovní den RR v Pesoparku

Dnešní moc prima den na Sportovním dni ČKRR v Pesoparku…fotky nic moc – ale… prostě Adele a Abik jsou úžasní sourozenci jak se patří …v gestech, výrazu…díky Aničko a Petře za super den a za Abíka – jsem na to naše vnouče a Dyndylínčina bráchu tak pyšná, že mě vlastně nenapadají slova, která by to cele vyjádřila! Vidět jak Abík hltá páníčka, jak krásně pracuje a vyspívá v nádherného a vyrovnaného ridgebačího chlapa tomu se nic nevyrovná. Velký dík Denisko za to, co všechno s tou mojí trhlonínkou Adele zvládáš a jak i na ní je znát, že si každou chvilku vaší práce – ať už je jakákoli, užívá…lidičky moji – mám vás ráda!

31. 8. – 1. 9. KV a SV ČKRR

Tradiční klubové výstavy se snažíme vždycky alespoň navštívit. Letos jsme obě děvčátka přihlásili. Lákali nás rozhodčí Martin Croeser (JAR) a Gill Lawless (GB CHS Faahac). Babi Angee se po letech vrátila do kruhu, aby podpořila svou vnučku Adele. Aby byl ten návrat stylový, tak se předváděla s lidskou maminkou Evou. Děvčatům to moc slušelo a užily si to. Angeenka dostala velkou pochvalu za své krásné zoubky. V nabité třídě veteránů se neztratila s pěknými posudky byla V/14 a VD/15. Adele se v sobotu předvedla s Deniskou a v neděli jsme se šli znemožnit spolu. Po oba dny se předvedla celkem v klidu a byla V/17 v sobotu a V/11 v neděli. Takže jako trenink se to celkem vyvedlo.

výstava Sopoty

28. 7. Aiminka nás opustila…

Myslím, že už mi docházejí slova, ale slzy nikdy nedojdou…moje malá dáma v lupinách, moje poslední spojení s první jedinečnou Archy, její dcera Bert Aime Morana dnes odešla nečekaně za Duhový most…vyjma první fotečky, za kterou moc díky Marta Ryšavá jsou ostatní focené nedávno na chaloupce…ani jsem je nestihla stáhnout…ve středu vyšetření a domluva, že odstraníme zatvrdlinku, která se Aimince udělala po falešce, ve čtvrtek muchlání s návštěvou, která tu byla po dvou letech, v pátek vyzkoušela nový čmuchací kobereček a včera…včera byla s Gee, Adele a páníčkem na velkém okruhu – po dlouhé době a nikdo netušil, že naposled…miláčku pozdravuj za Duhovým mostem, vím, že tě čeká velká uvítací smečka…mám vás všechny moc ráda

MVP Velká Ida a výlet do minulosti

8. 7. Alphuška

Dnes v 11.31hod opustilo tenhle svět úplně první štěňátko naší CHS…Alpha Morana (Archy Chelone Barbata x Jabulani Ka-Ul lis Ridges) 30. 3. 2008 – 5. 7. 2019…zlatinko teď ještě nevěřím tomu, že už tě nikdy neuvidím…že mě nepřijdeš pozdravit do krámku, abys mě povozila na svých zádech při proplétání mezi nohama, nevěřím, ze mi nedáš hudlánka a zase s úsměvem, který umite jen vy mi nezamáváš spokojeně ocáskem…pozdravuj za Duhovým mostem maminečku Archy a Aisheenku a Archienka…určitě se jednou společně všichni sejdeme.

30. 6. Céčka slaví 5 narozeniny

Je to 5 let, co se do mého srdce vrátila čistá radost a velké smíření…dnes slaví náš Céčkový vrh (Aliss Angee Magmabona x Caro Od řeky Novohradky) své 5 narozeniny. Srdéčka má zrzavá přeji vám hlavně pevné zdraví a láskyplný život s páníčky! Díky vám a vašim páníčkům zažívám spousty nádherných chvilek. Dočkala se 28 zrzavých vnoučátek, která jsem měla tu čest všechna do jednoho poznat, pohladit, pomuchlovat a pozorovat jejich růst. S jedním z nich denně prožívám ty chvilky, kdy si říkáte, že už vás na ričouncích nemůže nic překvapit – a ejhle pic kozu do vazu, zase nějaká nová perlička, jak vychovat paničku. Díky všem páníčkům za jejich péči a milý a úžasný život našich teď již zrzavých dam a důstojných pánů – děkuji.

Červen…

Léto – prý začalo…tak my tedy trénujeme… na léto. Ať už čistě v zrzavém duchu plavby v našem maxi bazénku za dozoru ukuňkaného publika…na chaloupce při hledání mlsinek…nebo při večerním trénování tu postoje či pohybu za asistence borderek, které se snaží Adele naučit zase nějaké ty finty při pasení….ty chvíle s naší smečkou prostě miluju…a když to proložíme muchlováním našich vnoučátek, tak to prostě nemá chybu. Díky, že vás mám.

Navštěvy u vnoučátek

Vždycky úplně pookřejeme, když se můžeme pomazlinkovat s vnoučátky. Zatím se nám daří stejně jako u Akanakových Aček jezdit každý týden. Jsou to malí úžasňáčci, super mix maminy a tatínka.

25. 4. Máme další vnoučátkaaaaa

Štěstí! Měli jste někdy plné dlaně štěstí? A z plných dlaní časem plnou náruč? Jestli ne je mi vás líto…tohle je prý jediné štěstí, které se dá koupit za peníze, ale dle mého žádná částka nevyjádří všechny ty chvíle, kdy vás bude těšit, hřát, zachraňovat vám život už jen tím, že je! Nedokážu pochopit, že se najdou tací, kteří svému štěstí ubližují místo aby za něj byli rádi…mám svá tři štěstíčka, hýčkám si je a doufám, že tu se mnou budou napořád…a teď mám možnost těšit se z dalších vnoučátek – tolik lásky v malých klubíčkách – díky za ně Jirko s Keysinkou Morana a Marti s Bomišáčkem.

14. 4.

Už to je 10 let, co se narodilo štěstí, mraveneček, poklad…..Aliss Angee Magmabona…a já děkuju osudu za to, že mi umožnil s ním strávit tolik let a moc doufám, že jich ještě spoustu přidáme…a budu se opakovat, ale díky za ní Brassilenko!

31. 3. Ačka maj narozeniny…

Dnes slaví naše Ačka (Archy Chelone Barbata x Jabulani of Ka-Ul-Li´s Ridges) své 11. narozeniny – zlatinka či vlastně šedinky naše milené a milované přejeme vám pevné zdraví, hodně lásky a ještě tisíce krásných dní s vašimi úžasnými páníčky…Ayshince, která už dělá společnost maminečce Archy, posíláme pohlazení a vzpomínku za Duhový most. Dík za poznání těch krásných okamžiků zrození a dechberoucích pohledů na rostoucí zrzulínky. Díky za nové přátele a hromadu úžasných zážitků, které mi tohle plemeno do života přineslo…díky!

Březen

Zase po dlouhé době vychajda s tetičkou Pavlínkou a foťákem …zjistili jsme, že kolem našeho plaveckého čísla je krásně vyčištěno od náletů. Po cestě potkali pařez, na kterém vždy naše smečka fotila pařezovky. Jen dostat Adele na pařez dalo fušku. Pocvičili jsme nepříjemné povrchy i odložení (výraz týraného psa samozřejmostí). Zkusili si přeskočit překážku a zaplavat s kačenkou i klacíkem. Na brodu zjistili, že ho dnes opravdu nepřebrodíme. Aspoň trochu potrénovali postoj, ale jinak jsme si užili lítání, setkání s kámošem Axíkem a ojukli jsme po zimě i koníčky. Když si panička s tetičkou dávaly zaslouženou kávičku, přidala se babi Gee…prostě – to byl ale krásnej den Alberteee – jak by řekl klasik

Sníh jupíííí

Sníh je u nás dopolední záležitost – jsem tak ráda, že mám dovču a zrzule můžou polítat v tom bílém bláznivém a přijet unavené, ale čisté. I když Aiminka dnes budovala zastávky metra kde to šlo, babi Gee laškovala s Adele, která by byla schopna i dnes si dojít zaplavat…miluju ty chvíle s nima!

Leden

Jeee, zdá se, že spadne pár vloček i u nás. To chce dokumentaci – ovšem spolupráce našich děvčat je mizivá. Našeho malého barfaře zajímá víc lyofizace rajčat v praxi než focení…nahánění tety Aime – ta jediná má trochu snahu být za důstojnou. Angee nejlépe spolupracuje když spí. Dáme výlet na saharu – tam je prostě nádherně za každého počasí. Na silvestra se sluníčkem, poté s deštěm a mlhou, dnes s hordou ptactva a stále padajícím snížkem. Fotky dle toho vypadají. I tak to byl prostě prima den – vyvětrané, vyfoukané, vymrzlé, ale spokojené…jooo zkusila jsem dát i video – děvčata lítala jak zběsilá – přesně do té doby, než jsem zapla kameru – je prostě miluju….sebe taky – smazala jsem si všechny nahrané fotky…začíná mi být jasné po kom ty holky jsou.