Novinky 2017

Corey Rustin Morana

Nikdy se mi moc nedaří fotky v pohybu…a tak, když mi Hugo, Rustinkův páníček poslal tyhle božské levitující musela jsem se o ně podělit! Uznejte, že nemají chybu. A já mám obrovskou radost, že naše Céčka jsou šťastná se svými páníčky a je to na nich na první pohled vidět! Díky Aničko a Hugo – a pusinku Rustinkovi!

10. 12….dnes to jsou už 4 roky, co tu Archynka není – stále na ní myslím…

 

Mikulááááááš

Je tu Mikuláš – děvčata z něj vůůůůbec nebyly nadšené – Aiminka dokonce tvrdila, že tu není. Jediný kdo měl radost z Mikuláše byla Keysinka.

Dovezli jsme dětičkám trochu kaše a slíbili, že už budou dostávat příkrmy. Stejně jako Keysinka jsou prostě neskutečně šikovní a hned napoprvé pochopili, že kašička s masem se nesrká, ale baští. Jsou neskuteční a někteří stále volní. Takže jestli hledáte zrzavé štěstí, bez kterého se nedá žít máte šanci…více foteček ze 3 týdne tadyyy 🙂

26. 11. návštěva

Když jsem nečekaně, koncem práznin, vyrazila do Švýcarska okouknout Bomíškova (Bomani Irsania) štěňátka a jedno z nich pak jako spolujezdec pomáhala přivézt jeho paničce Martě , netušila jsem, jak moc mi to přinese do života. Pohled na chov ričounků v jiném státě, a tak specifické zemi jakou je Švýcarsko, je zajímavý. Seznámení s Bomíškovou rodinou zrzavou i dvounohou bylo úžasné. Ana Isabel Gomes Navarro a její CHS Mashona by mohla být pro spoustu chovatelů příkladem, jak chovat s láskou a radostí. Jsem moc ráda, že jsem jí mohla poznat. O malém zrzavém torpédu Efí určitě ještě uslyšíme. Je to neskutečný malý ďáblík s krásnýma podmalovanýma očima a velkýma ouškama. Svou bezprostředností dostala i svého tatínka, který z ní rozhodně v první chvíli nebyl nadšen. Jenže – téhle princezně se těžko odolává. A tak si podmanila nejen tatíčka, ale dokonce i naše dámy ji nechaly vyzkoušet své pelíšky. Marti, díky za krásný výlet a spoustu dalších zážitků!

Vnoučátka pěkně rostou

Jsme moc rádi, že Keysinka zvládá péči o svých 14 dětiček naprosta sama. Bez jediného příkrmu, pouze kojí. Naše obavy se rozplynuly jako pára nad hrncem, když jsme viděli jak pěkně přibývají. Když jsem si červenou vzala v den narození do ruky, stačila mi jedna dlaň. V týdnu už jsem musela berušku jistit druhou rukou. Druhý týden si ustala v mé náruči a třetí týden? Měla jsem co dělat, aby se mi vešla do obou rukou. Je to nádherné vidět, jak prospívají.

14. 11. vnoučátka jsou na světě!

V půl druhé ráno začala Keysinka přivádět na svět naše první vnoučátka. A protože nám evidentně byla příroda nakloněna je jich rovných 14. Osm holčinek a 6 klučíků. Porodní váhy netrhají rekordy, ale vzhledem k počtu a dnu porodu jsou akorát. Všechna štěnda mají sací reflex a jsou vitální. Předběžně to vypadá, že máme jedny multikorunky a 2 malé zálomky na ocásku. Všichni mají krásné, dlouhé ridge. Jsme moc šťastní a doufáme, že všichni pěkně porostou.

23. 10. dnes by Archynka slavila 13 narozeniny…

Podzim

Užíváme si poslední sluníčko, snažíme se dobudovat podkroví, věnujeme se noseworku a někdy i mládeží zajedeme na chaloupku. Dovolenou začínáme vytopeným krámem a jako odměnu za opuštění bez dovolení se občas dočkáme strouhanky v posteli – naše zrzky měly vždy smysl pro humor…

14. a 16. září

Tak už je to tady…naše CHS se dočká prvních vnoučátek…jsme moc rádi, že může být součástí, tak úžasné události. A už nastal i ten nejlepší čas a tak jsme si udělali s Keysinkou výlet za Furouškem. Musím říct, že jsem byla na oba moc pyšná. Námluvy ve správném pořadí a tempu – včetně proběhnutí, tanečku i vyjádření oboustranné sympatie. Uvidíme v listopadu, jestli i příroda nám bude nakloněna. Myslím, že výběr ženicha se nám velmi vydařil. Hledali jsme psa s výbornou povahou, pěkným rodokmenem, zdravého a pracovně vedeného. Zároveň líbivého jak laikům, tak odborníkům na výstavách. Furo splnil naše představy na tisíc procent. Navíc je víc než milé, že bude do chovu využíván uvážlivě. Tak nehrozí, že by jeho případní chovní potomci měli problém najít nepříbuznou druhou polovičku ;-).

Léto 🙂

Léto jsme strávili celkem prima – plavání (Aiminka dělala, že do vody lézt vlastně neumí), posezení s přáteli – dvou i čtyřnohými a letos i velkým houbařením. A Gee se kamaráděním s mlaďochy všeho druhu připravuje na přírůstek, o kterém ještě ani neví…

23. 7. Coursing Dětřichov

Už dlouho jsme plánovali, že se pojedeme podívat na Adélku s Honzou a naši Áčkovou Anetušku. Coursing RR sportu nám ale stále vycházel buď do hárání nebo jsem byla v práci. Tentokrát se to sešlo úúúplně bezvadně a my vyrazili na výlet. Bylo to super. Anetka je pořád kočka pitipačka a setkání s přáteli, které potkáváte jednou za čas a přitom plynule navážete na hovor vedený klidně i před roky je nesmírně nabíjející a úžasný. Byl to nádherný den, zrzule si ho užily a my taky. Geenka opravdu dvakrát vyběhla, ale pak pojala jasnou představu o tom, co nám na to…Aiminka je supertryskomyš, která si tedy dala pomalu čtvermo běhání a ani to jí neutahalo natolik, aby si neodvezla 2.místo ve veteránech s minimálním odstupem za vítězem. Potkali jsem i neteřinku Tyldu od Adámka. Díky moc všem – bylo to super a holky spaly snad týden.

30. 6. Céčka maj narozeniny…

Naši Céčkaři dnes slaví 3 narozeniny – zlatinka, přejeme vám všem hlavně pevné zdraví, spousty nádherných zážitků s vašimi páníčky a ještě hromadu společných let. Máme vás rádi!

10. 6. I u dvounohých se něco děje…

Zatím co zrzavé si užívají léta a plavání, dvounozí prý něco kují. Před týdnem se důůůležitě na chaloupce peklo (povídaly zrzule, že i nepečené je to dobré a povidla s rumem jsou mňamkoozní) a teď prý tu bude ještě větší sláva. Nevím jestli sláva, ale jisté je, že náš benjamínek se rozhodl, je dospělý chlap. A k dospělosti patří důležitá rozhodnutí…a tak se z kluka co sbírá či honí pokemony a staví města v Heroesu stal mladý ženatý chlap. Všem co byli přitom díky za nádherný den plný úžasných setkání a pohody. Fotek je tolik, že není možné vybrat ty top. Pelmel z celého měsíce na rajčeti 🙂. Bráchové se tomu nejmladšímu nesmějí oni jen mají radost, že trefili kloboučky do svatební barvy.

14. 4. Angee už je veterán!

Pořád tomu nemůžu uvěřit, ale je to tak…Angee slunce naše, mraveneček zrzavý a samo i Adam a všichni Áčkaři z Magmabony dnes slaví své 8 narozeniny. Přejeme hodně zdraví a tisíce šťastných dní po našem boku lásenky naše zrzavé! A mamince Brassilce přejeme také hodně zdravíčka a spokojenost – 16. 4. slaví své 11 narozeniny

1. 4. je nejen aprííííl 🙂

Protože loni se nám nepodařilo zahájit grilovací sezónu natož si na chvilku sednout a oslavit aspoň trochu všechny berany, letos jsme to neponechali náhodě. Už na apríla jsme udělali malou sešlost a poseděli, pobaštili a podrbali…společnost nám dělalo námi rozmazlené ptactvo, kytky se statečně daly do kvetení a zrzci i my se hřáli v jarním sluníčku. Dorazily i návštěvy nečekané a o to milejší…. Tak berani dvou i čtyřnozí již po či těsně před narozkami – vše nejnej nám všem a musíme to ještě aspoň jednou zopakovat. Spousty fotek nejen z aprílové sešlosti, ale i z celého dubna tadyyy 🙂

31. 3. Áčka maj narozeniny….

Je to neuvěřitelné, ale je to tak! Náš A tým slaví dnes 9 narozeniny. Chci vám broučkové naši ze srdce popřát hodně zdravíčka, hromady mlsinek a hlavně ještě tisíce a tisíce dní s vašimi úžasnými páníčky.

Jsem moc ráda, že jsme díky FB našli zase Archienka a že se má famfárově. Kdyby se nám podařilo objevit i Tonouška….Vašim páníčkům moc děkujeme za úžasné domovy a životy, které po jejich boku máte! Fotečky jsou aktuální a díky moc za ně. Doufejme, že dohledáme jesště Amélku a Aňu – bohužel jsem přišla díky totálně zničené SIM o telefonní kontakty. Prosím ozvěte se mi na mail, který je tady na stránkách. Na fotečkách jsou Airuška, Alphuška s paničkou, Archienek, Anetuška, Aishinka, Akim s minipaničkou a Agušenka…

Výsledky z Vemodie!!!

Genetický test na JME prokázal, že obě naše děvčata jsou JME clear – to jest zdraví homozygoti! Máme obrovskou radost.

Březen a jaro….

Jaro je u nás tentokrát v plném proudu. Děvčata se rozhodly hárat společně s rozdílem pár dní…a je to opravdu veselé. Už aby se hormonální bouře přehnaly a byl zase klid. Angeence jsme nechali odstranit bradavici na boku a bouličku u ouška. Je to naše šikulka – stehy na boku třetí den vykousala a tak chodí v epesním tričíčku. Daří se nám občas udělat přepadovku na chaloupce – i tam je všechno krásně rozkvetlé a skleník hezky očesaný větrem…. a začínáme naše velké a dlouhé beranní slavení :-).

Sahara a poslední únorový víkend

Po dlouhé době se nám podařilo vyrazit na společnou rodinnou prochajdu s Aguškou a Adamem :-). Tedy jeli jsme se ujistit, že pánové tvorstva makají a u toho si užili děti dvou i čtyřnohé. Protože ještě nezačala sezona měli jsme písáky jen pro sebe. Bohužel i tady je neskutečně zazvěřeno, a tak – Sahara! to jistí :-). Naši zrzavci to pojali jako kontrolu terénu včetně toho vodního. Kdybyste to nevěděli, tak 10 stupňů je na brouzdání a cachtání ve vodě akorát. Bylo to super – samozřejmě dokud jsme neprudili se společnou 🙂 já prostě nechápu, jak to ta Ivana Tichá dělá…kdybychom to chtěli tip top, jsme tam ještě teď :-)….i tak to bylo super…zdá se, že jaro už se na nás chystá a nevím jak Damin s Aguškou, ale naše holky celý zbytek dne jen střídaly gauče. Snad se nám zadaří i v březnu 🙂 …všechny fotky na našem rajčeti – a že jich tentokrát je

Corny Morana

Cornýskova panička poslala pár foteček. Je vidět, že Corny miluje sníh stejně jako jeho matka.S parťákem Boriskem tvoří správné hlídací duo a panička může být šťastná, že má tak správňácké bodygááárdy. Moc se těšíme, že se na kluky zase pojedeme podívat. Díky za supe domov pro našeho bambulínka!

Vycházky

Se sněhem je zase veseleji. Děvčata milují lítání po bílých pláních a chvála bohu je vidět zvěř na velkou vzdálenost. Naše nepříjemné povrchy jsou zase jiné a mají své kouzlo. Provzdušňovače na rybnících jedou co to dá, ale místní kachny a labutě to nevzrušuje…

Sníííííh

Leden a sníh je tady! Jakoby nemohl napadnout o vánocích. Děvčata mají radost – je se v čem honit a Gee má co baštit.