TOPlist

Vzpomínáme

Plemeno: Rhodesian Ridgeback
Datum narození: 23.10.2004 - 10.12.2013
Barva: Červená pšenice
Otec: Edy z Bledého údolí ČLP/RR/2034/03
Matka: Aime Anach Holpraj ČMKU/RR/02/04

Rodokmen:

Přivezli jsme si jí domu 17.12.2004 a od té doby je rovnoprávným členem naší velké rodiny.

Archy je naše sluníčko, které mate tělem. Je klidná až flegmatická, ovšem do doby než spatří střapeček – jak jsme zjistili na SC. Své lidičky miluje a ostatní jí jsou tím sympatičtější, čím víc mají v zásobě mlsinek. Jako mamina byla už s prvním vrhem bezchybná. Dala si spoustu práce s malou Airušou, kterou nejenže sama rozdýchala, ale později ji i rozkojila. Myslím, že svým potomkům předává hodně ze své klidné povahy.

Archynka byla celý život zdravý pejsek, proto je pro mne stále nepochopitelné, že už tu není a myslím, že se s tím nikdy nesmířím. Útěchou je mi jen to, že odešla bez bolesti a ve své typické žabičkové poloze a snad i šťastná, že všichni, kdo jí milovali byli s ní do posledního dechu. Zlatíčko už žádná nebude první a žádná nebude jako ty...

Fotogalerie


Bert Aime

Datum narození: 23. 11. 2009 - 9:56 hod
Porodní váha: 450g
Standard - znáček ve tvaru obrácené korunky(princeznička:-) )
Nyní: Morana kennel
23. 11. 2010: 31,5kg/63cm, plnochrupá

Aiminka je sluníčko. Zkoumavé, živé, ale přesně zná své místečko ve smečce. Je to výborná společnice. Zůstala s námi, protože by byla škoda nemít tu Archynky kopii. Oni jsou totiž povahově neskutečně podobné. Když leží vedle sebe má člověk dojem, že kouká přes kopírák. V povaze je Aimuška klidná a pohodová. Ovšem musím říct, že jsem nikdy nezažila RR, který dokáže vyděsit sám sebe tak, jak to dokáže ona. S ostatními pejsky vychází dobře i přes nepříjemnou zkušenost, kdy jí na výstavě napadl jiný pes. Připadá mi, že každý RR je pro ní rodina. Je prostě bezva doplněním naší smečky jako parťačka pro Angee a neskutečný rozhýbávač pro svou matku Archy.

Tak nám náš brouček pěkně vyrostl a začíná se ukazovat, co jí baví. Zdá se, že bude šikovný coursingový běžec (připomíná mi Tonouška). Ráda má také dlouhé vycházky. Chodívá na ně se svou kámoškou Adélou a její paničkou Naďou. Je to moc prima, protože nám ji Naďa vždycky pěkně nafotí. Většina fotek z domova v galerii je od ní.

Fotogalerie


 

Copyright © 2009 Morana