TOPlist

Novinky 2015

Vánoce...

Letošní vánoce byly super. Sešli se mi tu všichni synové, holky zrzulky hned měly s kým řádit venku, když panička byla pořád v práci...celorodinná setkání proběhla v družném a poklidném duchu, zvládli jsme i vycházky, třeba po dlouhé době i s Damounkem - prostě pohodové vánoce. Jsme skoro bez foteček, protože foťák zřejmě nastálo odkráčel do věčných lovišť a telefon má přeci jen omezenou kapacitu. Takže jen pár momentek...a teď pravou nohou do nového roku!

10. 12. ...

Dnes jsou to dva roky, co jsi nás opustila...nezapomenu a vím, že nás spoza duhového mostu bedlivě hlídáš. Tak v tom pokračuj a příští rok nám prosím dohlédni na mimísky...chtěla bych mezi nimi najít stejně dobrého parťáka jako jsi byla ty!

23. 11. Bertíci maj narozeniny...

Naši Bertíci slaví své 6 narozeniny...broučci naši zrzaví přejeme hlavně zdravíčko!, hodně dlouhých vycházek, mlsinek a stále milující páníčky. Za most duhy posíláme pusinku Backouškovi, Barneyskovi a Rose, kteří dělají společnost mamince Archy, babičce Aime a spoustě dalších zrzounků, kteří nás v poslední době opustili. Za všechny stále hoří svíčka, aby věděli, že na ně nezapomínáme...

A ty Mumášku náš svérázný - zůstaň stále stejná .

31. 10. MVP Praha

Na výstavě v Praze se sešli tři naši Céčkoví sourozenci. V sobotu posuzoval pan Matyáš. Connynka, která byla vždy u pana rozhodčího na bedně obdržela tentokrát ve třídě mladých VD. Cathy a Cowley nastoupili do mezitřídy. Cathynka si zopakovala po roce halu a myslím, že jí nebude dělat problém. Ve velké konkurenci starších fenek byla VD a je vidět, že jim to s páníčkem jde líp a líp. Největší radost nám udělal Cowleyk VD2. Díky Janičce Moravcové máme moc pěkné fotečky a díky jejímu muži to teď Cowleykovi a paničce půjde v kruhu naprosto skvěle! Byla jsem na naše děti moc pyšná. Cathy (Kejsi) se zůčastnila i v neděli a u přísné rozhodčí p. Stracke obdržela VD. Vzhledem ke známkám, které poletovaly a několika diskům je to víc než krásný výsledek. Blahopřejeme!

23. 10. Archynka

Dnes by Archynka oslavila své 11 narozeniny - já nezapomínám zlatíčko mé, první...svíčka hoří a do nového roku hořet nepřestane!

3. 10. krajské výstavy

Cowleynek se zůčastnil Krajské výstavy na Džbáně - posuzoval pan Václavík. Cowleynek zvládl i přeměření (díky panu rozhodčímu víme, že je vysoký 68,5cm) a s pěkným posudkem se stal V1 vítěz třídy mladých. Moc gratulujeme.

Jeho ségra Connynka stejný den V1 vítěz třídy mladých na KVP Litoměřice. Posuzovala paní L.Ubrová a Copnnynku ohodnotila slovy: 15 měsíční fena,, nůžkovitý skus, velmi pěkná fena jemnějšího typu, velmi dobrá horní linie, hrudník k lokti, fenka je dobře úhlená, krásný pohyb a postoj. Také moc gratulujeme. Děvčata musí trénovat, aby to spolu zvládly i bez Terezky. A zdá se, že to půjde.

Naše Ačkové princezny

Naše Ačková děvčátka nám dělají radost. Neskutečně to utíká a sedmileté dámy jsou stále stejně mladé a šikovné. Airuška se stále s paničkou stará o její brituškové odchovy...Alphuška je i se svými 44kg energická dáma, která ráda vycházkuje, ale i odpočívá se svým taktéž britím kámošem...a Anetuška - to je rychlý coursingový veterán ..Aguška je stále veselý poletující rarášek...stejně jako svým páníčkům, tak i nám dělají jen radost...kéž by se nám podařilo kontaktovat i jejich brášky Tonouška a Archienka.

5. - 6. 9. náš milovaný Orlík

...když jsme byli před 10 lety poprvé na Orlíku s Archynkou netušili jsme, jaká se z toho stane zářijová tradice...Archynka už nás hlídá spoza duhového mostu a musí mít velkou radost, když vidí, jak se rozrůstáme a jaké tu má bezvadné nástupce ...opět jsme si užili nádherný víkend plný zrzavé rodiny...Byla jsem zvědavá jak výstavy zvládnou naše Céčkové holčiny se svými páníčky. Dámy rozhodčí Liz Storey i Helen Mansfield (UK) byly naprosto úžasné a musím říct, že jejich přístup mě víc než mile překvapil. Myslím, že i Sheilinka, pro kterou to byla s paničkou první výstava si odnesla jen milé zážitky. Za to jim patří velký dík. V sobotu si Connynka, Cathynka - Kejsinka a Curly - Sheilinka odnesly známku VD/17fen a velmi pěkné posudky. V neděli byla Connynka opět VD a Kejsinka V/18fen. Musím říct, že nedělní výsledky mě moc potěšily, Paní rozhodčí Liz Storey neváhala použít i známku D, na což nejsme v našich končinách až tak zvyklí.

Babička našich zrzulínů Brassila po oba dny vyhrála třídu veteránů. Clou Cassie Magmabona (sestřenka Ceček)vyhrála třídu otevřenou a získala titul Klubového vítěze... a vůbec se celá magmabonní rodina neztratila. Opětovně získala první místo mezi chovatelskými skupinami. Bylo nádherné být opět u toho, i když tentokrát jen jako diváci. Bylo super ukázat páníčkům našich dětiček z jak krásné a šikovné rodiny pocházejí. Děkuju všem za bezvadnou společnost, Alence za fotky a doufám, že příští rok nás na Orlíku bude zase víc...a taky doufám, že se už po jedenácté nespálím a nezapomenu si tu foťák, tu baterky, tu dokonce peněženku s dokladama...naviděnou za rok! Lidi moji zrzaví, mám vás ráda . Malý výběr fotek na naše rajčeti a spousta fotek nejen výstavních tady .

29. 8. MVP Mladá Boleslav

V MB posuzoval pan rozhodčí Lepasaar Marko (Est). Naše Cathy Morana (Kejsí) a Conny Morana (Aliss Angie Magmabona x Caro od řeky Novohradky) nastoupily v třídě mladých. Přes nesnesitelné horko to zvládly. Obě mají krásný posudek, známku výborná a Connynka to korunovala vítěztvím ve třídě a Cajcem. Jsme na děvčata moc moc pyšní. Také velký dík patří Terezce Rajdlové za nádherný handling!

Naši jednoročci

První fotečky přišly od Kejsinky (Cathy) a Sheily (Curly)...

...další od Cuffynky a Cowleynka...

...Rustinka (Corey) a Claye (toho jsme si dojeli vyfotit sami :-) )

30. 6. už je to rok !

Čas opravdu neskutečně letí a našim Céčkům je jeden rok. Milá Crazynko bláznivá, Connynko svéhlavá, Cuffynko má srdcová, Cornysku náš Adámkatý, Curly aka Sheilinko sluníčkatá, Cathynko aka Kejsi neúplatná, Corey neboli Rustinku muchlovatý, Cowleynku milovaný, Corrynko hltavá a milující a Claynku Cassiovitý přejeme Vám k prvním narozeninám hodně zdravíčka, spousty nádherných chvil s vašimi páníčky, hromady mlsinek a hodně vycházek s dvou i čtyřnohými přáteli. Za páníčky doufám, že jim naše zrzavé dětičky dělají jen a jen radost a vnesli jim do života tolik radosti, jako naše zrzulky nám. Moc děkuju za vaši péči a každou zprávičku. Krásný narozeninový den .

Jak nám budou postupně chodit fotečky a infa od páníčků budeme je vkládat každému Céčkaři do jeho složky. Už se na to moc těšíme...

16. 5. 2015 KV Hradec Králové

Na Krajskou výstavu psů v H.Králové byly přihlášeny dvě naše princezny Connynka a Cathynka (Kejsí). Protože se Connoušová rozhodla hárat, hájila naše barvy Kejsinka. Vedla si opravdu dobře a na své druhé výstavě v životě byla ve třídě mladých V1 vítěz třídy. Pan rozhodčí Milenkovic Branko ocenil její barvu a postavu, velmi se mu líbila. Páníčkovi s úsměvem sdělil, že musí ještě zapracovat na předvedení. Z mého pohledu udělali spolu velký pokrok a vše ostatní je už jen o praxi :-). Moc gratulujeme a jsme šťastní.

Kejsince vůbec moc sluší a dělá velké pokroky. S páníčkem podnikají velké vycházky a výlety. Na cvičáku zkouší stopy i obranu a poslední dobou začali trénovat i na výstavy. Jsme moc rádi, že jsou všichni spokojení - z Kejsinky pohoda jen čiší. Pár fotek na ukázku a víc jsme jich dali do jejího alba na rajčeti.

2. 5. 2015 MVP Praha

Přesně týden po Budějkách vyrazila Connča na mezinárodku do Prahy. Zdá se, že v Praze najeli na úsporný režim a tak kruhy pro nejpočetněji obsazená plemena (RR a GR) byly vedle sebe a jejich velikost zrovna neodpovídala velikosti a četnosti účastníků. Je to škoda, protože Prahu jsme mívali rádi právě pro prostor a pohodu. Rozhodčí paní Roubalové se Connynka líbila natolik, že jí ve třídě mladých zadala V1 Cajc . Máme obrovskou radost. Sestřenka Mystery byla také výborná. Děkujeme za předvedení tradičně Terezce a teď holky čekají výstavy Krajské, na které jedou samy. Budeme jim držet pěsti.

25. 4. MVP České Budějovice

Naše Conny se zúčastnila Mezinárodní výstavy v ČB. V nadupané třídě mladých, kde sešla s velkým množstvím svých sestřenek z Magmabony a Duffynkou, se jí podařilo obsadit se známkou výborná a moc hezkým posudkem třetí místo. Před ní byly sestřenky Naylinka a Mystery a za ní Duffynka a i na pátém místě bylo Magmaboně :-). Jsme moc pyšní a gratulujeme i všem sestřenkám a hlavně jejich mamině Mellory...jsem na ty naše dětičky táák pyšná !

14. 4.

Naše sluníčko a mraveneček zrzavý Angee slaví 6 narozeniny. Broučku, přejeme hodně zdravíčka, pohodičky, minimum praštěných nápadů a spoustu let strávených s námi. Přejeme vše nej i všem sourozencům z Magmabony!

Amélie Morana

Po několika letech nám přišly fotečky Amélušky. Vypadá na nich moc spokojeně a hlavně jsem opravdu měla v první chvíli pocit, že vidím Archynku. Děkuji páníčkům a doufám, že jim Amélka bude dělat radost ještě dlouho.

31. 3. naše Ačka mají narozeniny

Naši bambulínci z vrhu A slaví své 7 narozeniny. Je neskutečné, že to tak utíká. Alphinko - úplně první naše dětátko zrzavé, Aishulínko bláznivá vítačko, Archienku rozdávající radost, Aguško šedivěnko moje milovaná, Akimku chůvo naše veliká, Anthony coursingářský přeborníku, Anetko pusinko sluníčkatá, Améluško, Airinko milovnice britušek a Anthejko stále hravá - přeji ze srdce, ať vám páníčci stále fungují jak fungují, hodně zdravíčka a kamarádů kolem sebe, ať jste stále stejní máme vás rádi!

březen...

Čas letí jako bláznivý...našim mimoušům bude brzy 9 měsíců. Podle zpráviček od páníků jsou to opravdu děti své matky v tom nejlepším slova smyslu. Živí - někdy až moc, vymýšlející lumpárny - těch není nikdy dost, ale hlavně milovníci páníčků i svých psích parťáků . Ti, kteří chodí na cvičák jsou šikovní. Connynka byla v únoru na MVP v Brně a se svou dvorní handlerkou Terezkou obdržela úžasné hodnocení VN2/8 od p.rozhodčí V. Dvořákové. Nutno dodat, že před a za Connynkou byly sestřenky z Magmabony, takže ohromný rodinný úspěch. Našla jsem i fotečku Cathy aka Kejsinky z její první výstavy (MVP Praha) v listopadu. Je celkem vtipné, že na ní je i Terezka, která handlovala Kejsinčinu konkurentku :-). Zatímco dětičky rostou, jejich matka se úspěšně připravuje na falešku - snad to přečkáme ve zdraví.

3. 1. NVP Brno

Dnes jsme vyrazili na Connoušovu první výstavu. RR posuzoval pan Matyáš (SK). O handling jsme poprosili Terezku Rajdlovou. Přeci jen jsme chtěli, aby si Connča výstavu užila a měla pocit prima zábavy. Vyrazili jsme hodně brzy a tak bylo dost času rozbít bivak u rodiny. Na místě už totiž byly naše sestřenky a bratránci z Magmabony s Evou a Mirkou. Myslím, že mládež se bavila dobře a my vlastně také. Setkání s prima lidmi bylo korunováno i příjemnými výsledky. Magmaboňata ve třídě štěňat fen i psů vždy VN1 a VN2 a Conny Morana s Terezkou v dorostu VN1. Moc gratulujeme všem zůčastněným a snad to ještě někdy zopakujeme. Děvčata čeká trénování běhu a klidu v postoji - za měsíc v Brně uvidíme, jestli to vzali vážně. Díky všem za moc prima den.

Všem přátelům a znamým i neznámým milovníkům zrzavých andílků přejeme v novém roce jen to nejlepší a hlavně zdraví pro nás dvou i čtyřnohé! Ktomu trochu štěstí bo i na Titanicu byli všichni zdraví a víme jak to dopadlo....

 

Copyright © 2009 Morana