TOPlist

Novinky 2013

10. 12. 18,25 hod...

...čas, kdy nás opustila naše první, naše milovaná, naše jedinečná - Archynka...zlatíčko moje, i když svět je rychlý a pomíjivý a lidé hloupí a zapomětliví, věz, že na Tebe nikdy nezapomenu...přinesla jsi do našeho života radost, spoustu lásky a veselých chvil, díky Tobě a Tvým dětem máme kolem sebe velké množství přátel, kteří jsou s námi na jedné vlně...moc mi chybíš!!!

Vždycky jsme si dělali s Alenkou legraci, že vyfotíme Archynku a Agušku vedle sebe a necháme svět hádat, kdo je čí mamina nebo kdo je starší...nikdy mě nenapadlo, že fotečky, které jsem udělala mobilem při cestě na kapačky budou jediné a vlastně poslední. Po operaci 13. 11. ve 13hod (mám ráda číslo 13 - nosí mi štěstí), kterou Archynka zvládla na výbornou a byl jí odstraněn splenický stromální sarkom, který nám vyrostl před očima, vše vypadalo slibně. I paní doktorka byla z Archynky nadšená a s vidinou pravidelných kontrol jsme domlouvali, čím její rekonvalescenci podpořit...bohužel po 3týdnech došlo k úplnému obratu...

Alenko, moc děkuju za tvou pomoc s naší zrzulkou, díky za čas i podporu. Děkuju i všem, kteří na nás mysleli a drželi pěsti - přátelům i rodině, hlavně té zrzavé...máme Vás rádi a jsme vděčni, že Vás máme.

Vrh C

Protože se nám stýská po vůni miminek a příští rok slibuje býti klidnějším, naplánovali jsme Gee práci na plný úvazek na jaro/léto 2014. Bližší informace již brzy, kdo je nedočkavý či by měl zájem o malého zrzounka může nám napsat, rádi zodpovíme všechny dotazy.

23. 11. B vrh

Naši Bertíci slaví 4 narozeniny. Zrzounci naši, přejeme aspoň třikrát tolik let, hodně zdravíčka, stále hodné páníčky a hromady mlsinek a spousty psích kamarádů. Máme vás rádi mamina Archy, ségra Aiminka a rodný dům.

Ano, Mumášek už je prý čtyřletá dospělá fena. Ale myslím, že každý kdo ji zná ví, že je to naše malé štěňátko, brouček, bláznivá a milující zrzulka. V našich očích asi nikdy nedospěje. Miláčku náš, hodně jen toho nej, co si přeješ. Ať už hrátek s Gee, vycházek s Míšou a Jeníkem či Lolou...jsi náš Mumínek ...

2. - 3. 11. DUO CACIB Praha aneb nebe a dudy

K ukončení výstavní sezony jsme s Alenkou vybrali pražské výstavy. Jednak je pro nás Praha coby kamenem dohodil, navíc tu byli příjemní rozhodčí a hlavně jsme tu měli spicha se spoustou známých. Naše představy byly naplněny víc než vrchovatě. Rozhodčím to v kruzích opravdu šlapalo. Každý pes byl poctivě ohodnocen, připomínky sděleny hned po posouzení, posudky psané na stroji tudíž lehce k přečtení...kolem jedné hodiny bylo hotovo. Bez jediné stresové minuty, posudky v ruce a případným zápisem do PP. To vše při počtu 93psů v dobotu a 91 v neděli. Nemohl být snad propastnější rozdíl mezi výstavou v Č. Budějovicích a Prahou.

Sobotu posuzoval pan rozhodčí Řehánek. Měli jsme tu velkou magmaboní tlupu a široké zastoupení. Všichni zrzouni jak z A týmu - Adam, Angee i Mellinka, tak z B týmu - Maty a Berllinka dostali výbornou. Mellinka jako třešnička na dortu získala ve třídě šampionu získal V1 CAC, CACIB. Nemohlo to být lepší. Evě samo velká gratulace - je super patřit do téhle bandy. Angee má od pana Řehánka již třetí výborný posudek. tentokráte bez pořadí, což nás ovšem v konkurenci 17 opravdu pěkných a vyrovnaných fen opravdu netrápí. Fotky bohužel nejsou neb ač můj foťák doma tvrdil, že je ok, tak při zapnutí v hale pravil, že mu došly baterky. A Alenka si brala foťák až v neděli. Trochu mě to mrzí, protože Ange stála jako už dlouho ne a s krásným výrazem...

Angee slovy pana Řehánka: 4,5letá fena, správného rámce, ušlechtilá hlava, nůžkový skus, výborná krční linie, prostorný hrudník, pevný hřbet, pravidelný ridge, úhlení končetin v pořádku, výborná tlapka, při pohybu volnější lokty hrudních končetin.

V neděli posuzovala paní Frnčová. My se těšili na Adámkova štěnda, která se přijela ukázat paní rozhodčí a samo tatínkovi a hlavně Alence. Byli tu také Katka s manželem a Batinčinou sestrou Bahati a Adamovou dcerou Feebeee. Nečekaně přijel i Honza s naší Anetkou a Batinkou. Viděli jsme se i se segrou Dama a Gee - Eiby a její dcerou Emily, která tu měla také výstavní premieru. I nedělní výstava měla svižný průběh. Opět jsme byli výborní, přesto, že jak Adam (V/16) tak Gee (V/14) nám dali jasně najevo, že jejich představy o nedělním programu jsou naprosto odlišné. Byla jsem zvědavá jestli už se paní rozhodčí nebude zdát Angee štěnátkovská. Po posouzení řekla Alence, že Angee má opravdu výborný pohyb.

Angee pohledem paní Frnčové: správná velikost, jemnější hlava, nůškový skus, správná barva oka, pevný hřbet, hluboký hrudník, korektní úhlední a pohyb.

Díky všem za úžasnou společnost, Alence za řízení našeho broučka a předvedení Gee. Našemu autíčku, že to s námi zvládlo a osudu za to, že jsem vodítkem zapomenutým na střeše našeho řítícího se auta nikoho nezabila. Díky...tentokráte se fotilo z mnoha aparátů, úhlů i situací. Jen se nám fotečky sejdou hned vložíme odkazy nebo samotné obrázky.

23. 10. Archynka má narozeniny

Zlatíčko naše, přejeme ti k 9 narozeninám pevné zdraví a radost ze života. Méně vrtochů ( vím, že slyšíš velice dobře!) - to je tvoje práce a hodně mlsinek a dlouhých vycházek - to si bereme na starost my. Máme tě rádi...

Podzimní vycházky

Podzimní počasí se umoudřilo a tak Gee může pokračovat ve svém kolovém tréninku (když páníček dorazí za světla domů). Archynka chodí kontrolovat sádka. Někdy se tu potká i se starým známým Bertem. Výlovy jsou v plném proudu a my musíme vědět, jestli bude dost ryb na vánoční stůl. Zatím co Archynku víc zajímá kolik ryb nám nasypou do našeho plaveckého bazénu, tak Angee zase kontroluje techniku.

S Aiminkou a tetičkou Pavlou jsme zkontrolovali nové chatky na koupališti a soutok. Nemusí přece pořád courat někde za hranicemi. I brody jsou stále v pořádku. Jo a stateční pouští i draka.

5. 10. MVP České Budějovice

Opět jsem chtěla vidět rozhodčího, který má pověst znalce plemene. A tak jsme vyrazili vstříc chladnému podzimnímu ránu, panu Zimmermannovi (A) a Českým Budějovicím. V sestavě jako za minulých časů - Milan jako řidič, Alenka a já za zbytek dvounožců a za zrzky Adam a Geena. Bohové museli vědět, co nás čeká a tak Ruben s Tabinkou zůstali doma v péči svého statečného otce. Nevím, kdo měl večer dojem, že zažil šílený den. Po minulých zkušenostech, kdy se nám zadařilo i na profláklý Orlík jet nemístnými zkratkami jsme byli vybaveni jak navigací, tak mapami. No, my to tentokráte dali, ale chudák navigace. Nový úsek dálnice jí není znám a tak tvrdila, že se řítíme polem nepolem..cestou necestou:-)).

Musím říct, že kruh byl o něco větší než posledně, ale do ideálu mu stále několik čtverečních metrů chybělo. Ridgebacků bylo přihlášeno 63 a my nabyli dojmu, že domů pojedeme opravdu včas. Svatá dobroto, jak naivní předpoklad. Již třída štěňat nám měla naznačit, že všechno bude jinak. Čtyři pupísci byli důkladně studováni přes půl hodiny. Nejvíce času zabrala neustálá snaha pana rozhodčího našmátnout viditelné varlátko. Ještěže tomuto bádání byl podroben pejsek zkušené handlerky, protože nováček by tohle nevydýchal. Nemluvě o psu. Začínali jsme mít prazvláštní pocity, které utvrdila třída mladých - výsledek V1Cajc, VD2 a D3 hovořil za vše. ,,Rychlost" posuzování se projevila u některých méně zkušených majitelů či handlerů. Vidět jak páníčkova nervozita rozvibruje psa až k neposouzení...nevěděla jsem, jestli mám mít vztek nebo brečet. Ještěže s sebou pravidelně vozíme doping. Tentokrát jsme ho s Alčou potřebovali poměrně hodně. Opět jsme byli přítomni známce dostatečná. Myslím, že naše nálada by se dala přirovnat k bodu mrazu. Nebudu vás napínat. Jak Adam, tak Angee byli ohodnoceni známkou VD/z 11 respektive 10. Vzhledem k tomu, že Gee je dle pana rozhodčího mimo jiné velmi hezký typ, elegantní,sebejistá a velmi dobře prezentovaná a neustále ji otlapkával a cosi špital do ouška, měli bychom být vlastně rádi. Perlou bylo, že při odchodu z kruhu bylo řečeno, že dostává výbornou ovšem do zápisu šlo VD. Musím Alence opravdu z celého srdce poděkovat, že po celodenních zážitcích vydržela v kruhu s úsměvem na rtech. Nebo možná zabíral doping nevím.

Co jsme si tak odnesli z tohoto dne...pokud vyrážíte na svou první výstavu - Zimmermanna nebrat, pokud váš pes není zvyklý dělat sochu minimálně 5minut - vyberte si jiného rozhodčího, pokud nemáte nervy na sáhodlouhé čekání - jeďte na jiného rozhodčího...V době kdy začínaly odpolení soutěže, kdy sousední kruhy byly luxovány a připravovány na neděli se v našem kruhu stále posuzovalo.

Takže jediné pozitivum vidím v tom, že jsme se ujistili, že paní Ulrika Lichtenauer má opět krásné odchovy (její odchovanec byl otcem našich Aček). Že prohlednout si psa naživo je vždy lepší než ho posuzovat podle fotek. Byl tu totiž pes, kterého jsme měli v užším výběru jako ženicha pro Angee. Ještěže tak. No a nejvíc si to tu užil můj muž, který sehnal vysokánské podkolenky do divadelního představení Brouk v hlavě. Mimochodem se blíží ke své premiéře a já vás na něj všechny srdečně zvu, protože tam se aspoň zasmějete. Dnes toho k úsměvu moc nebylo.

31. 8. - 1. 9. Orlík

Kde jinde byste nás hledali poslední prázdninový víkend? No na Orlíku přece. Letos byla atmosféra podezřele poklidná...Rozhodčími byli - Janet Wang (SA) a John Sigve Berg (Norsko). Opět se sjela evropská elita. Počty psů ve třídách otevřených klasicky stály za to. Angee se vystavovala s Mirkou, protože Alenka byla souběžně s Gee v kruhu s Adamem. Děvčata to zvládly bezvadně. Výsledkem byla sobotní VD v konkurenci 30fen ( Gee se poněkud nechtělo běhat - škoda) od J. Wang. V neděli se naopak úžasným dostaly do Top7 v konkurenci 28 přihlášených fen. Musím říct, že pokud by se Gee dostala na bednu zřejmě bych to nepřežila. Pan rozhodčí J. S. Berg neváhal zadat známky dobrá a snad poprvé na klubovce i známku dostatečná. Jeho posudek naší Angee je samé excelent. Oba rozhodčí navíc opět ocenili její výborný pigment a tomu odpovídající oko. Věc se kterou u rozhodčích nechovajících RR stále bojujeme.

Každopádně byl Orlík jako každý rok moc prima, společnost Magmabony a ostatních známých to jen umocnila. Tabince díky za naprostou pohodu, Ivaně Tiché za nádherné profilové fotky, Mirce za předvedení Gee. Bylo to hezké přátelé a snad někdy na viděnou....pár foteček na rajčeti

Chamonix - honba na Mont Blanc

Protože letošní léto bylo ve znamení práce nechala jsem se zlákat tetičkou Pavlínkou na výlet. Musím uznat, že mé zřejmě již přestárlé tělo na dvě noci v autobusu reagovalo po svém. Také jsem já šikovná vykoupala mobil (když mi ho prodávali netušili, že je outdoorový). Ale jinak to bylo super. Vyjeli jsme lanovkou do snové výše ( ti co přijeli odpoledne měli smůlu, protože lanovku museli uzavřít) a byly okouzleny panoramaty. Mont Blanc nám celou dobu statečně unikal do mraků. Mám spousty fotek. Mohlo by jich být víc, ale jak říkám - mobil vykoupán a ve foťáku došly baterky. Jak typické, že?

Assimata - B vrh

Martina s Assimou si také naplánovaly na letošní léto mimísky. To bych nebyla já, abych se nejela pokochat. Stejně jako Ačka jsou zrzečci moc pěkní a hlavně se mezi ně vloudil hnědonosáček. To jsem si - uznejte, nemohla nechat ujít. Navíc, protože svět je malý a ještě menší, si z těchto kulíšků vybírala nového miláčka chovatelka naší Archynky. Pár foteček tady

Návštěva Cloudítek II

Jeli jsme se pomuchlouvat s Cloudíky den před jejich rozprchnutím do nových domovů. Bylo nádherné vidět, jaké udělali za 14dní pokroky. Jsou to nádherní zrzounci, kteří dělají čest svému rodu. Paničky se snažili udělat poslední společná fota. Musím říct, že už jsem se tak dlouho nenasmála. Velké holky spolupracovaly precizně, ale s mimísky to bylo o dost těžší. No mrkněte na fotky. Stojí to za to.

Červenec

Poté, co nás počasí zkoušelo ze znalosti ročních období se přeci jen rozhodlo, že i letos bude léto. No, léto - mě by těch 25stupňů úplně stačilo. Ale prý ne. A tak nastala 3týdenní sahara. Výsledkem bylo, že prochajdy se odbývaly v 5hodin ráno. Navečer jsme se chodili koupat. Bohužel díky velkým teplům zarostlo naše koupaliště okřehkem. A tak jsme stále improvizovali. Děvčata byla celkem otrávená, když jsme museli využít Vítkovák. Po něm totiž vždy následovala sprcha, kterou zrovna nemusí. Jak vypadají nepříjemné povrchy ve vodním provedení k vidění tady.

Také jsme zvládli s Alenkou, Tabinkou a Adámkem výstavu v Mladé Boleslavi. Počasí, Tabinka i Adámek byla výborní. Jen byla opět změněna rozhodčí bez předešlého upozornění. Tento nešvar se na českých výstavách poněkud rozmáhá.

Návštěva Cloudítek I

Když jsme odložili své chovatelské plány, museli jsme si to vynahradit jinak. A protože miminek bylo u kamarádů dost, jeli jsme pomuchlovat alespoň je:-). Jako první byli na řadě Cloudítka v Magmaboně. Zase jsou nádherní a opět je tam hnědonosá nadílka. A ta má pro mně vždycky zvláštní kouzlo. Víc se muchlovlo a povídalo než fotilo

15. 6. události dvou i čtyřnohé

A jsme u první události dne, která ovlivnila naše letošní zrzavé plány...týká se dvounožců a je to prostě tak...právě mi bylo ukradeno mé první dvounohé dítě. Přiznávám ukradli mi ho s mým tichým a jeho hlasitým souhlasem, ale i tak mám spousty zvláštních pocitů. Narozdíl od štěnísků nemůžu dát do smlouvy, že mi ho v případě, že si nesednou vrátí...ale myslím, že by to stejně nehrozilo, Takže dítě moje...vesele, ne vážně jak pořád zdůrazňoval pan oddávající, vzhůru do života. My tu pro vás budeme vždycky.

Protože bylo jasné, že společnost bujarých svatebčanů nebude pro naše zrzky to pravé ořechové, měli jsme pro ně vymyšlený program. Mumášek byl na víkendu s pány kluky Atreyem a Oudym. Podle Nadina hlášení si to všichni užili a Aimuša hodna svého věku neustále pokoušela Oudyho k hrátkám. Atrey je na ní poněkud štěněcí a tak v jeho případě se snaží dělat dámu ( pro nás,co jí známe nepředstavitelná věc).

Angee rozšířila řady Jiroudkovců, kteří zkouší jak velkou smečku zvládnou. Na dnešní den připadla výstava v Klatovech, na tu se marně chystáme již třetí rok. A tak tam letos holt vyrazila aspoň Gee se svým bratrem. A výprava to byla více než úspěšná ( to mi ty holky udělalay naschval)...Angee i Adam dosáhli ve svých třídách ocenění V2 res.CAC. Nemůžu ani říct, jakou mi to udělalo radost. Takže Alenko - obrovský dík za super předvedení a příště, příště....

červen - jaro? léto?

Letošní způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným...vyplňujeme ho vycházkami po okolí. Gee si chodí zaplavat do obilí, semtam prožene srnečku, aby se vrátila s výrazem - kde se couráš. Někdy dáme odložení a pravidelně se na nás přichází podívat kůň. Občas vytáhneme i páníčka - to se pak Gee chová vzorně.

Když je opravdu zima, tak se pelíškuje. Na vychajdy se chodí i s Atreyem, který vyplnil prázdné místečko po Adélce. Je to malý úžasný lišáček, který bude určitě brzy lumpačit s Naďou na cvičáku.

Když si počasí usmyslí, že místo jara nasadí tropy, tak vyskočíme z pelíšku a zkontrolujeme naše koupaliště na sádkách. Dáváme pravidelné ranní a večerní rozplavby. Jediný komu zůstala bezbřehá radost z kroužku je Aiminka. Gee a Archynka chodí plavat od paničky za páníčkem a naopak.

Plodný magmabonní květen

Tento měsíc se naše zlatíčko Gee stalo 29 násobnou tetou. O největší příděl se postarala sestra Eiby, která 6.5. přivedla na svět 13 zdravých zrzounků. Druhá na řadě byla Spice, která s Adamem zplodila 7 mrňousků. A jako poslední rodila Melinka, která své paničky obdařila 9 zdravými mimísky. V žádném z těchto vrhů se nevyskytl DS. Přejeme všem hodně zdravíčka, úžasné pánečky a šťastný a dlouhý život.

Když vidím, jak jsou Geeniny sourozenci šikovní, tak mě celkem mrzí, že jsme museli naše chovatelské plány odložit...magmabonní invaze by neměla chybu:-)). Snad i nám se příští rok povede.

24. 4.

Dnes po dlouhém boji s nemocí překročila most duhy maminka naší Archy - Aime Anach Holpraj. Myslíme na Smetanovi a moc jim přejeme, aby se jim podařilo najít zrzounka, který jim pomůže zaplnit místo v srdíčku.

Bohužel si stejný den pro svůj odchod vybrala i naše velká kamarádka Adélka. Nadi, vím, že tuhle ztrátu nic nenahradí, ale díky tobě měla Aduš ten nejkrásnější možný život a to je hlavní.

14. 4. Angee má narozeniny

Čas letí jako bláznivý a v naší smečce beranů je další oslavenec. Angeenko, mravenečku rezatý, k dnešním narozeninám ti přejeme vše dobré, žádné zbytečné debaty, hodně mlsinek a řádných vycházek, dostatek myšlenkového vyžití (smysluplného ne devastačního) a spousty dalších let s námi. Máme tě rádi.

Ze srdce přejeme i všem sourozencům a hlavně těm, kteří se rozhodli rozšířit řady úžasných zrzounů svými potomky. Držíme pacinky co jich tu máme.

31.3. pět let !!!

I když mám pocit, že to musí být omyl - je to tak... Našim Áčkům je 5let. Miláčci moji, přeji vám vše dobré, hodně zdravíčka a minimálně ještě dvakrát tolik let, co vám právě přistálo na zádech:-))). Páníčkům s našimi ,,mrňaty" spousty jen dobrých a krásných chvil. Díky za bezvadnou péči a lásku, kterou zrzečkům dáváte. Rodný dům

4.3. první sluníčko

První slunečný březnový víkend holky hned využily, aby nabraly trochu bronzu. Po zimě nezimě příjemná změna.

Jinak se u nás hodně pelíškovalo. Bylo zajímavé porovnávat částečné a stoprocentní využití jednotlivých pelíšků.

Fotky do Blackouška

Přišlo pár foteček od Blacka. Některé jsou bohužel malé, ale tahle dvě vzpomínkově letní nemají chybu. Je evidentní, že synek mamku Archy nezapře a aporování klacíku z vody je jeho hoby. Taky jak říká páníček podědil po matce rabování odpadkového koše. A nebo mu jde jako u nás Archy o to, abychom prostě po sobě uklízeli. Ale myslím, že to bychom zvládli i bez těchto výchovných lekcí. Zlatíčka...

Socializace v podání Áčkových holčiček

Zatímco naše Airí má socializační hodiny doma v soukromí....

naše Agu se svým zrzavým bratrem Adamem socializují v psí školce na cvičáku. A že jim to jde...více fotek u Alenky na rajčeti.

3. 2. DUO CACIB Brno

Zajímala nás paní rozhodčí Dvořáková a tak jsme vyrazili opět do Brna. Naši zrzouni se soustředili, Alenka potrénovala i s Batinkou. Viděli jsme se s Honzou a Aduš a naší Anetkou. S Honzou jsme konečně posdílely fotečky z jejich setkání s Tonouškem na coursingu. Výsledek byl Adam V a Gee VD. Nikdy se nepoučím, že když mě zajímá některý rozhodčí je lepší zaplatit vstupenku než výstavní poplatek:-)). Ale co, díky naivkám jako jsem já a pár dalších nadšenců může bujet úžasný moloch českých výstav.

Foteček málo, fotila jsem na Alenčin foťák, takže z našeho šuchtítka mám jen tyhle tři. A tady zmíněné fotečky z Mikulášského coursingu. Tonoušek a Anetka se jako sourozenci nezapřou. Ovšem narozdíl od Tonouška Anetka z běhání za střapečkem moc urvaná není.

Přišly pozdravy a fotečky od našich dětiček

První dorazily fotečky naší Airušky a Alenka hlásí, že je to stále stejný závislák, který miluje svou rodinu. A protože je to vzájemné, tak se veškeré dovolené a výlety plánují s ohledem na Airuši. Jsem moc ráda, že má naše princezna tak milující smečku a úžasné parťačky v podobě britských kočiček, které Alenka chová.

Také k nám dorazily pozdravy od Allinka( B tým), který je prý stále hyperaktivní a je miláčkem celé rodiny. Miluje výlety a svou smečku. Moc mi připomíná Aimuši a je evidentní, že má i stejné zájmy.

5. 1. VIII. Hanácká NVP Brno

Mé těšení na rodinný sraz na výstavě se mi nevyplatilo. Stále s pány doktory řeším své zdravotní problémy. A tak poté, co i Lukáš byl vyřazen pohotovostí, vyrazila do Brna mixová dvojka ve složení Alenka a Milan. Aby byl mix dokonalý, tak samo razily i naše zrzavé poklady a pro zpestření a z důvodu kojení také Tabinka. Posuzoval pan Vondrouš. Magmabonní sestava měla kompletní složení jako v ČB. Výsledky dnešní výstavy jsou Maty VD, Berlouš V, Adam V5/10, Eiby V3, Angee V/9 a Melinka V3. V soutěži chovatelských stanic dala paní rozhodčí přednost plemeni jejímu srdci bližšímu. Evičce a všem moc blahopřeji k výsledkům. Alence dík za handling a trpělivost s naší zrzkou, Tabince za to jak byla hodná. Velký dík i mému muži, který nejenže celý den přežil (má výstavy rád ještě míň než Geena), ale ještě se vrátil s dobrou náladou. Fotečky bohužel nemáme žádné.

 

Copyright © 2009 Morana