TOPlist

Novinky 2011

Silvestr

Silvestra jsme slavili u Jiroudků a zavzpomínali na staré časy v bytě, kdy dveře byly všem návštěvám otevřené a dělalo se ve velkém fondue ( v našem případě masové). Aguška se nechala vzorně vyfotit u svého vánočního stromečku a pak dělali s Adámkem bodygardy Rubenovi. Bylo to moc prima a snad to někdy zopakujeme.

Vánoční pozdravy

Přišly nám přáníčka od našich pupíků. Akimek se letos dostal dokonce na jmenovky dárečků. Všem dětičkám a jejich páníčkům moc děkujeme a přejeme také jen to nej do nového roku. A doufám, že Archiek příště pošle také nějakou fotečku. Vím, že se má super a má tu nej paničku na světě, ale na obrázek čekáme už rok...Leo má svůj profil na FB (adresa ve vzkazících)a některé fotečky jsme dali do jeho galerie.

27. 11. Salzburg

První adventní sobota a jak se později ukázalo jediný opravdu adventní zážitek tento rok. Když mi kamarádka Pavka říkala, že by zase ráda někam vyrazila (když už se drze beze mne potulovala po Paříži)napadli mě adventní trhy. Člověka neustále bombardují ve zprávách, které jsou nej a podobně...ve chvíli kdy vyslovila Salzburg bylo jasno. Uznejte - nepodívat se někam kde bude příští rok Světová výstava psů :-)). A tak jsme ráno ve 3hodiny vyrazili s desítkami dalších Čechů a spoustou jiných národností do města vyhlášeného svými adventními trhy.

První zastávkou bylo místo, kde poprvé zazněla světoznámá Tichá noc. Obhlédli jsme kapličku, naši spolucestující statečně zapěli (my ne, přeci jen jsme nechtěli vysklít okna naší úchvatným zpěvem) a šli jsme okouknout okolí. Bylo tam nádherně a myslím, že jsm našla místo, kde v klidu vyvenčíme zrzky cestou na WDS.

Pak už nás čekal samotný Salzburg. Musím říct, že své pověsti jednoho z nejkrásnějších adventních míst učinil zadost. Nádherná výzdoba, neskutečně milí lidé a trhy, které ještě nebyly tak zalidněné a přesto nabízely snad vše, co na co člověk pomyslel. Prošli jsme s Pavlou všechna známá místa, nafotili spousty fotek, vyšplhali až k hradu...a pak konečně došlo na svařáčky a naši obligátní bramboru se vším...musím říct, že kam se na ní hrabe ta londýnská - mňam.

Celou nádhernou adventní sobotu jsme zakončili v Hellbrunnu, který byl celý i s přilehlým parkem také nádherně a jednoduše vyzdoben a kde došlo i na vyhlášené pečené kaštany. Mě osobně se líbili i velcí sobi, které mi ovšem řidiči našeho autobusu rozmluvili. Škoda...tohle byl nejhezčí začátek adventu, který pamatuju, vřele doporučuju!

23. 11. narozeniny

Je to neskutečné, ale je to tak...naše Aiminka a celý Bert tým slaví dnes druhé narozeniny. Miláčkové naši, přejeme Vám hlavně hodně zdravíčka, dlouhé prímové vycházky , které si nebudete zpestřovat výlety za zajíčky a milující páníčky. A ať přinášíte všem okolo sebe jen radost.

Velká vzpomínka v našich srdcích letí za most duhy k Barneyskovi a Backouškovi.

A protože Aimuška se radovala z lososa a nového obojku (to ještě neví, že objednanou gravírovanou cedulinku jako mají obě starší děvčata), tak sebe jsme potěšili samolepkou na auto. Doufám, že se všem bude líbit aspoň tak, jako nám. Dík za ní patří Jirkovi Novákovi a jeho šikovnosti. Kdo si chcete udělat radost vřele doporučujeme mrkněte !

13. 11. Drahobudice

Když jsem před 14dny hlásila dnešní coursing jen jsem doufala, že bude slušné počasí. A protože máme protekci, tak jsme měli krásné počasí a bezva společnost. Jak slíbil dorazil Blackoušek s páníčkem i celou rodinou. My jsme také vyrazili v plném počtu chlumecké venčící (coursingové)bandy. Do našeho milovaného autíčka jsme naskládali 5zrzků, Rubena s kočárkem a mamkou Alenkou a jediné co muselo na střechu byl podvozek od kočárku. Nutno podotknout, že všichni měli přiměřené pohodlí a dokonce nedošlo ani na řeči stylu - to je moje místečko. Jediné, co nás vypeklo byly baterie do foťáčku (to už tu dlouho nebylo). Vytrvale hlásily vybito, vybito...ale pár fotek máme a ještě slíbené od paničky další zrzečky, která si byla zaběhat.

Zrzky jsme usadili u nejširšího stromu a vše vypadalo poklidně. Ovšem samo, že do doby kdy naše děti zaslechli hvizd střapečku. Jako první se utrhnul Adámek a jal se přímo do stromu startovat za návnadou, kterou už ovšem lovili dva černí pudlíci. Nutno říct, že zatímco čertíci chytali střapeček náš chlapeček byl něžným hláskem Alenky odvolán. Poté, co jsme posbírali všechny součástky obojku až na vzteklinovou kytičku, mohly nastoupit naše princezny. Co k nim říct. Matka s dcerou jsou těžké profesionálky a Gee je lehká pojašená puberťačka. Aiminka dokonce měla před párovým během málo a urvala se ve chvíli, kdy za střapečkem letěla malá kříženka. Je fascinující, že zlikvidovala naprosto stejný obojek jako Dam a jestě lepší je, že vydržely umělohmotné spony a to co se rozletělo na kusy byly kovové součástky. No, pojali jsme to tak, že druhé kolo už bude v poho a že po každém běhu odvedeme jednu holku do auta. Archynka opět začínala - Aiminka měla strach, aby jí nebylo smutno a utrhla se podruhé. Díky tomu, že postroj vydržel vzala s sebou kus přepínacího vodítka. Ani jsme běh nezastavovali. Děvčata dala dabl kill a Archynku jsme odvedli do auta. Aiminka si hned loupla další sólo běh a tvářila se, že se konečně něco děje.

Blackoušek běhal po holkách. První běh dal z půlky, pak si nechal poradit od páníčka(přeci se musí taky trochu hýbat). Druhý už běžel jako profík a myslím, že se v něm moranní geny nezapřou. Byl moc šikovný a musím říct, že mu to moc sluší. Celkem by mě zajímalo jak by se líbil rozhodčím. Po prvním běhu, který Angeela pojala jako úžasný výlet po krásné louce jsme nic neriskovali a dali jí na párový běh s kým jiným než neúnavnou Aiminou. Holky daly perfektní kopírovaný běh s plným killem. Angee prostě potřebuje parťáka. Upozorňuji, že Aiminka vyřvávala nejen po celou dobu coursingu, ale i během běhů, takže nebylo možné nevědět, kdo je právě na dráze. Ještěže Aguška už při běhu nezpívá a soustředěně jde za střapečkem. Byla jako vždy moc šikovná. Ruben si ke svým kolečkům terén také našel a když neběhal, tak laškoval s přítomnými. Jak říkám, byl to nádherný den v super společnosti. Díky moc a brzy zase navi....evidentně jsou Drahobudice pro nás destrukčním místem, ale stojí to zato.

Ještě teď večer přišly fotečky. které nám nafotila Evička, která tu byla se svou zrzečkou Floraine. I když na těch ala postojových s námi nechtěl Black spolupracovat (celá Aimuša), tak ty v sedě jsou super a my za všechny moc děkujeme.

12. 11. slunečná sobota

Dnešní krásný sluníčkový den jsme se rozhodli udělat pár fotek pro chystané překvapení. No - my jsme se rozhodly ovšem děvčata byla poněkud jiného názoru. Na zámku bylo krásně, ale moc rozptylování. Lítání spadaným listím je fakt lepší. Veškeré mimické dovednosti naší mládeže ke shlédnutí zde.

Za "nadšenou" spolupráci jsme si pochytali piškotky. A je jasné, že výskok máme všechny slušný.

Novinky od Anetky

Naše Anetka Morana si pořídila sestřičku - co Anetka, hlavně její páníčci. Po různých variantách a kombinacích se rozhodli pro další zrzavou holčinku. Přivezli malou Batynku z CHS Manwe. Musím říct, že mi podle fotek neskutečně připomíná svého dědečka Chilliho. Anetka si setřičku hned oblíbila a velmi pečlivě si ji hlídá. Moc se těším až se s děvčaty potkáme někde na výstavě. Páníčci sami říkají, že koukat se na dvě hrající si zrzky nic nepřekoná. S tím my můžeme jen souhlasit. Tak ať ti Anetuško dělá ségra jen a jen radost.

Mimochodem, také byla Anetuška na MVP v Praze a letošní výstavní sezonu ukončila známkou V/17fen v třídě open. Blahopřejeme!!!

Novinky od Blackouška

Zastavil se u mě páníček od Blackouška. Už je přestěhovaný v novém baráčku (ten má zakázáno likvidovat). Náš drobeček je stále stejný čochtan a moc ho baví plavání. Je to také velký rozumbrada, který ví, že lvi se nenahánějí, zvlášť když jsou v ohradách v zoo (není přeci trumbelík, aby dělal práci, kterou už někdo odvedl), ale prý by se docela kámošil s kozama. Ovšem courající se dělníci po pozemku jsou jasná lovná zvěř. Poctivě se naženou ke zdi a do příchodu páníčka či paničky se nesmí ani hnout. No řekněte, že to není miláček. Jeho smečka se trochu rozrostla, jsem zvědavá jestli podle fotky zjistíte jak. Ostatní fotečky v Blackově galerii. Máme slíbeno, že se brzy uvidíme naživo. Moc se těšíme.

23. 10. před 7 lety....

Je to neuvěřitelné, ale je to tak...už je to 7 let, kdy jsme vytočili jedno telefonní číslo a na druhém konci se ozvalo - ano, dnes se nám narodila štěňátka...Opravdu mě v tu chvíli ani ve snu nenapadlo, jak se v ten moment změní můj život. Možná to někomu přijde hloupé, ale já si splněním svého snu otevřela nové obzory. Od té chvíle se mi ani na minutu nestane, že bych měla pocit osamění nebo ten, že vás nikdo nemá rád. Stačí abych přišla odkudkoli a kdykoli a to mé velké zrzavé štěstí mě s obrovskou láskou uvítá. Je jí jedno jakou mám náladu...přiřítí se, dá mi toho svého hudlana, položí mi hlavu do klína a já vím, že bude dobře.

Archynko, miláčku, k tvým dnešním 7 narozeninám ti přeju pevné zdraví, hodně lásky všech okolo (dvounohých i těch zrzavých), dlouhé vycházky, spoustu coursingů, které tě tak baví...a ještě jednou tolik let s námi. Máme tě moc rádi.

15. 10. Drahobudice - díl druhý

Jak je zvykem v dobrých detektivkách - pachatelé se vrací na místo činu...tak jsme i my vyrazili proběhnout naše zrzky do Drahobudic. Panička už týden chodí do práce a v poho, tak proč to nezkusit. Tedy nepochopila jsem proč po milém uvítání obsluha začala kopeček ke startu posypávat pískem a kamínky (pán stejně zakázal paničce jít kamkoli jinam než pod altánek). Ale protože byl do rána mrazík, tak jsem si to nebrala osobně.

Sestava coursingových nadšenců byla pestrá. Dnes tu byli samí drobci a jeden větší šikulka, který každý běh zakončil likvidací střapečku (už vám ho nikomu nepůjčím heč heč). Měl ovšem moc mazanou paničku a víc než na střapečku byl evidentně závislý na balónku. Jinak bychom si moc nezaběhali. Všichni byli šikovní a i štěndo, které si přišlo zalovit poprvé bylo úspěšné. Bylo krásné i když chladné počasí a myslím, že holky si to užily. Po prvním párovém běhu Archynce došlo, že se dnes běhá víc než posledně a tak rozložila síly. U lovení nepořvávala jako její dcera a taky si nenadbíhala.

I když se jí povedlo při prvním kole ulovit střapeček hned po 20metrech a při společném s Mumou ho slovila o pár metrů dál. Pak už si dala obsluha navijáku pozor a děvčata měly co dělat, aby se jim střapeček neztratil. Daly i jedno kolo nad limit a po celkem 5bězích se mi naprosto vykašlaly na pokus o balíkovou fotečku. A já měla takovou radost, že tam ty balíky jsou. Celkově je foteček jen pár (foťte když máte zakázáno jít k dráze). Pár je jich na rajčeti. Domů jsem přijeli pěkně vylítaní, páníček ubahněný, panička opálená a všichni máme všechny kosti v pořádku.

Orlík

Tradičně jsme si nenechali utéct klubové výstavy našeho klubu na Orlíku. Velmi nás lákala jména australských rozhodčích - Dawn Redman (www.shelridge.biz) a Susan Cameron - Codognotto (CHS - Ozrhode). Naše logistika se rok od roku vylepšuje. Sice se pokaždé najdou naprosto bezvýznamné maličkosti (konvice na kávu či výstavní oblečení), které nám chybí, ale ty už jsme se dávno naučili překonávat. Některé přičiněním vlastním, některé za pomoci přátel. Štěstí je, že těch není mezi zrzavými blázny málo. A tak jsme zase po roce (my s Alenkou po dvou) prožili nádherný, slunečný a hlavně zrzavý víkend.

Letošní sobotní XIX.klubová výstava ČKRR se pyšní titulem největší. Počet přihlášených psů dosáhl čísla 197. Zásluhu na tom mají i členky SVP, která letos vyslala do bojů i členky, které takovéto akce ignorují. Mezi ně patří Fantým, který přišel, viděl a klidně si hned odtáhl jeden pohár; Honey smečka dodala též výbornou účastnici a největší počet si samozřejmě opatřila Magmabona, kterou vlastně výstavy nezajímají a proto vybrala několikrát bedny ve dvou třídách. Byli tu samozřejmě i Švejdíci, kteří tu snad, už taky tradičně zahajují výstavní kariéru svého přírůstku Rosiho. A spousta a spousta jiných našim zrzkám blízkých přátel.

Nedělní VI.klubová výstava byla již ,,komornější" počet psů 172. Zajímalo by mě, jak by to na Orlíku vypadalo, kdyby se sjelo třeba jen pár desítek psů jako je to na jiných evropských klubovkách. Asi bychom se tam ztratili. Takto jsme si užili další sluníčkový den se zrzavou elitou.

Co se našich děvčat týká měla jsem velké obavy kvůli Aimince. Na výstavu jela po více než roce, trénování jsme díky mé noze moc nedali, stejně tak pohybu a plavání. Alenka měla letos toulavé léto, takže jsem jí to nemohla hodit na krk. Navrch nás potrápila faleška, která se projevila nejvíc nechutenstvím. Odjížděla jsem s tím, že nám snad nikdo nevynadá, že té naší malé nedáme najíst. Po sobotních výsledcích, kdy paní rozhodčí rozdala i několik dobrých a pár psů bylo dokonce neposouzeno, jsem neděli očekávala s obavami. Ty se ukázaly být naprosto liché.

No, nechme planých řečí: sobota - Angee- třída open(24fen) - stejně jako její sestry V (Eiby přidala i pořadí V4), Aimuška - mezitřída (12fen) - VD a Dam - open (23psů) V5 a večer jako bonus 2.nejlepší hlava (z 32 psů) za vlastním strýcem Darem. V neděli Aiminka VD/12, Gee opět V a tentokrát přidala i bednu V3/22 (hned za ní v závěsu její sestra Melinka V4), ve stejné třídě naše Agathka Morana také V a Damounek zopakoval své sobotní V5 tentokráte z 18. Posudky jsou u všech prostě nádherné a já mám obrovskou radost, že jsme měli po oba dny tak vyrovnané výsledky. Přijde mi to milejší než jeden den vyhrát a druhý odcházet zklamaná. Takže blahopřejeme všem zůčastněným a známým. Rádi jsme vás viděli a snad příští rok na tom samém místě na jubilejní výstavě navi...

Spousty nádherných fotek u Fantýmu a Vaška .

MVP Mladá Boleslav 27. srpen

Ani letos jsem se díky své šikovnosti do Bolky nedostala. Naše barvy hájila Anetka Morana, která v nabité třídě otevřené dostala V/19 a Geenina sestra Eiby byla dokonce na bedně V3. Oběma moc blahopřejeme.

17. srpen

Aby děvčata nezakrněla jezdí k Mírovi na zahradu, lítají po sádkách a ničí nově založený trávník. Aimuška zase jednou jela na celodenní výlet s Naďou a Adélou. A protože Naďa není žádný troškař dali si 6hodinový pochod do Koles a Kladrub za koníčky. Cestou bylo koupání a focení, jak je Nadiným dobrým zvykem. Fotečky jsou na našem rajčeti . Výlet se Aimince líbil a hlavně se vážně vydařil...výsledkem byl 2dny spící pes. Snad to děvčata brzy zopakují. Díky moc Naďo!!!

první polovina srpna

Ani tento měsíc se naše prázdninová náplň příliš nemění. Panička si hýčká svůj kotník zpevněný kovovou dlahou a podpořený 9 šroubky. Pilně rehabilituje a snaží se dostat z doktorů, kdy že už bude pobíhat jako srnka (hahaha dělá věčně páníček i okolí).

Byli jsme na návštěvě u Vaška, Martiny a jejich zrzavé smečky. Díky tomu, že mají chaloupku nedaleko snad z toho bude prima zvyk. Samozřejmě, že nás nejvíc zajímala posila jejich smečky - malý Rosi...no malý už má víc než 25kg. Je to úžasný, pohodový rošťák s velice pozitivním vztahem k vodě. Jeho hrátky s Martinem a hadicí na vodu neměly chybu. Půjčila jsem si pár fotek z jejich fotogalerie, pokud se vám líbí mrkněte tam. Socializaci Rosi nezanedbává.

Také tento měsíc se v Americe u Alwina konal další ofiko coursingový závod. Protože Švejdíkovic smečka byla přihlášená jeli jsme se podívat. Myslím, že tohle místo je pro podobné akce jako stvořené a doufám, že to není jen můj dojem. Strávili jsme prima den se super lidmi. Doufám, že příští rok naše holky ztíží Angie (1.místo) a Símě (2.místo) boj o body ve zrzavé sekci VI. FCI skupiny.

Velká část naší ,,rodiny" Jiroudci, Agu a Adámek nám dali na dlouhou dobu vale. Musím říct, že mi nikdy nepřišly 3týdny tááák dlouhé. Ale že se jen nepoflakovali na chaloupce při řezání dříví a zpracovávání úrody je jasné hned. Taky se i trénovalo. A na co? No přeci na týdenní výcvikový tábor. A vy všichni, kteří znáte Alenku i Lukáše víte, že to muselo stát za to. Výsledkem je, že naše Agathka Morana splnila podmínky pro zkoušku ZZO a stejně tak Adámek (a že prý to bez aportu nejde - pchááá). Moc blahopřeju a hlavně díky za všechno, co děláte pro naši holčičku....ale lidi, příště tu nepřítomnost musíme nějak naředit - šíleně se mi stýskalo. Bych málem zapoměla - Rubenek se taky činil a přivezl si nové zoubky. Přišel je hned ukázat strejdovi a přečíst si s ním noviny. A oba zrzci ukázat, jak je to cvičení zmohlo.

červenec

Zatímco panička ukecávala nohu a pány doktory v nemocnici, tak páníček s kluky a celou zrzavou bandou, posílenou o Agušku, vylepšovali na chaloupce střechu letní kuchyně. Nechci se hádat, ale řekla bych, že si to zrzky užívaly rozhodně víc než já. Zvlášť Aguška se vracela k nešťastnému Adámkovi tak utahaná, že prý snad 4dny jen spala a spala.

Ani naši kamarádi a rodina nezaháleli. Drahobudice pravidelně zásobují ričouny, kteří si chtějí zaběhat (taky to určitě ještě s holkama letos stihnem!! jen co dostanu vycházky), jezdí po výstavách a coursingu nebo jen vycházkách. Na NVP v Ml.Boleslavi dokončila Assima svého dalšího, tentokráte Českého šampiona. Ve velké konkurenci 14fen v open třídě zase excelovala Melinka res.CAC, Eibinka V (sestry naší Gee) a naše Anetka Morana získala bednu v podobě V4. Všem velikánské blahopřání a Honzo - jen tak dál!!

Zbytek měsíce jsme strávili ježděním po převazech, páníček i po houbách. Naše princezny si vzaly za úkol hlídat paničku v posteli a mám neblahý dojem, že se jim to líbilo.

26. 6. coursing Drahobudice

Aby si i zrzky užily víkendu a hlavně pohybu, tak jsme je přihlásili na coursing. Objevili jsme pěkné stránky a tréninkové závodiště nedaleko od nás. A tak jsme v neděli dopo vyrazili. Hřišťátko jsme našli na první dobrou. Prostředí milé a srdečné. Myslím, že ani obsluha a pořadatelé na nás jentak nezapomenou. Rozhodně to ovšem nebude výkony našich děvčat. V průběhu prvního Archyna běhu se mi podařilo jemně škobrtnout. Výsledek je úžasný, ale podstatné je, že holky si bezvadně zaběhaly. Archynka opět prokázala, že tuhle věc jsme měli objevit daleko dřív. Aimuška bude super závodník jako Tonoušek z Aček. Jak se objeví střapeček, tak ji nic jiného nezajímá. No, nevím jestli mám komentovat Geenu. Ta má dojem, že nějaký blázen si hraje s igelity a to jí přece nezajímá a trasu si prostě určí sama. Tedy pokud jí Aimuša neukáže cestu. Jo a pokud se ptáte, co že to vyváděla panička, tak z podezření na vyhozený kotník se vyklubala tříštivá zlomenina . Prý tak luxusní, že s ní ani v Městci nechtěli nic mít a tak jsem se zase po dvou měsících podívala do fakultky v Hradci. No a jak to tak vypadá, budu v ní trávit i nějaký čas prázdnin. Sportu zdar a šikulkám jako jsem já zvlášť.

Moc děkuju všem, kteří s námi na tréninku byli. Ať už za postarání se o holky, o focení a snahu všemi možnými způsoby mi ulevit. Ještě jednou dík a nebojte, neviděli jsme se naposledy. A slibuju, že budu dávat větší pozor.

25. 6. výstavy Brno

Strávili jsme úžasný den na brněnském výstavišti. Letos se sešlo výstav dokonce 5 a protože jsme nevystavovali, tak jsme mohli shlédnout vše, co nás zajímá. Okoukla jsem kočičky, koně, zakrslé králíčky a potkánky. Samozřejmě, že jsme fandili i našim zástupcům na výstavě psů. Z naší rodiny tu byl Geenin brácha Adámek, který si vysloužil výbornou stejně jako ségra Melinka a Eiby, která to navíc korunovala svým první českým CACem. Všem velice gratulujeme. Jak je jasné z momentek jsou na výstavě i důležitější věci než vystavování a co si o tom myslí Rubenek je také jasné. Ale aspoň je stoleček rozhodčích smysluplně využit. Pár foteček z celého víkendu rajčeti.

Po návratu jsme ještě se zrzkama došli natrhat nějaké třešničky (Angee taky trhala) a pak jsme sebou práskli do pelechu.

19. 6.

A máme za sebou další veselý týden letošního roku. V týdnu jsme byli s Archynkou na pravidelném očkování. Jako vždy jsme ji i zvážili. Jsem moc ráda, že naše zrzka má stejnou váhu jako ve svých 3letech. Má necelých 35kg. Jinak je naprosto zdravá a až na otlaky na loktech nás nic netrápí. O víkendu slavil páníček svátek a tak jsme zajeli i na chaloupku, protože dědeček byl na tom stejně. Navíc jsme museli zkontrolovat, jestli kromě snědené rebarbory dodělali pokrývači také střechu. Ač je to k nevíře, je hotová a navíc máme nově postavený komín.

Aby mě opětně nevypekly baterky vzala jsem s sebou nabíječku. Babičce jako obvykle všechno jen kvete a zelená se. Dokonce i proradná klivie, která na mě kašle jí rozkvetla.

Zkusili jsme nafotit několik společných fotek našich zrzavých krasavic. Až na občasné Geenino vyrušování to docela šlo.

Obrázků jsme zvládly obrovské množství....třeba Archynky...

...nebo Angeenky....

...samozřejmě naší nejmladší Muminky...

...i výchovných lekcí matky s dcerou...

...a řádění mládeže všeobecně. Spousty dalších fotek, na kterých děvčata opět kontrolují králíčky nebo pomáhají páníčkům s plány s chaloupkou v létě jsou na rajčeti.

12. 6. nádherný víkend

Máme za sebou nádherný a úžasný víkend. Sobotu jsem strávila na pracovním srazu a nechala si vysvětlit, proč krmit nejmenovaným krmivem, používat antiparazitika nejmenované firmy a přidávat svým mazlíčkům vitamínky a minerály další nejmenované společnosti. Po 6hodinách jsem měla hlavu jak pučmeloun a těšila se na neděli.

Měli jsme sraz Magmaboňat u příležitosti jejich druhých narozenin. Protože chovatelka časově špatně naplánovala B vrh, dostali jsme skluz, který se ještě prodloužil jakousi záhadnou shodou v hárání Ačkových magmaboních holek. Vyrazili jsme plni vzrušení a dychtivosti směr Evina chata. Paní chovatelka udělala drobnou chybu při objednávce počasí, ale my nejsme z cukru a tak jsme to vydrželi. Další organizační věci byly v naprostém pořádku. Nebudu vás napínat, sraz byl boží, všichni jsme si ho moc užili. Fotečky budou určitě i u naší šikovné ségry Eiby a u Adama.

A aby to byla neděle jako vyšitá, tak naše Anetuška Morana získala na Zemské koruně v Lanškrouně ve třídě open V1, vítěz třídy od p. Frnčové. Jen co mi Honza pošle posudek, tak ho sem doplním. To stejné platí pro fotky., dnes už jdu fakt spát. Kolektive náš zrzavý, všem vám moc děkuju za nádherné chvíle, mám vás všechny moc ráda. Brzy zase navi.

28. 5. chaloupka

Vzhledem k hormonálním bouřím, které se snad blíží ke konci jsme o víkendu vyrazili na chaloupku. Dost mě mrzelo, že jsme si museli nechat ujít koňské pólo na naší milované louce u Šroubárny. Malou ukázku můžete vidět na Adamových stránkách. Ale hlídat Angee při jejich toužebných pohledech je nad mé síly (vždyť ona úplně ztrácí vkus). A tak byl výjezd na chaloupku nejbezpečnější. Holky se pěkně vyřádili, my zjistili, že chaloupka získává novou střešní krytinu, páníček naklepal dědovi kosy a třídil králíčky. To ovšem za velké podpory našich zrzavých slečen. Ke konci už chtěly pomáhat tak moc, že jsme je museli odložit v dostatečné vzdálenosti, čímž trénovaly jak odložení, tak klid před zvěří. Ale dalo jim to tolik práce, že po návratu domů sebou bouchly do postele a do rána jsme o nich nevěděli.

No a zatímco my jsme vycházkovali a odpočívali, tak naše Anetka bojovala na poli výstavním. V Litoměřicích v konkurenci 8fenek získala ocenění VD. A na tradiční klubové výstavě KCHRR v Lanškrouně získala známku V, kdy opouštěla kruh na výborném pátém místě při počtu 12fen. Moc blahopřejeme, obzvláště když počasí nebylo zrovna moc vlídné, ale Anetka i Honza to zvládli.

Směs fotek stažených z telefonu tady. Pár momentek a kompletní chaloupkové hlídaní.

Fotečky od Kirunky

Přišly fotečky a zprávičky od Kirunky ze Slovenska. Kirunka vyrostla do krásy a Kajka jí moc chválí. Je z ní šikovná fenečka, která pěkně poslouchá. Moc se těším na další fotky a pokud to vyjde, tak na návštěvu, kterou bychom rádi zvládli na podzim. Holkám to společně moc sluší. Další fotečky brzy doplním do Kirunčiny galerie.

vycházka a co nového

Tak jsme byli s děvčaty zkontrolovat, jak nám tu v Chlumci přestavují koupaliště. Holky říkaly, že paráda, to ovšem netuší, že jak koupaliště 11. 6. slavnostně otevřou mají po žížalkách.

Nutno podotknout, že z největšího umělého bazénu v Čechách zbyl pouhý zlomek, ovšem zajímavě řešený. Musím říct, že je to podruhé, co mám dojem, že mi někdo krade dětství. Poprvé když zmizela krásná alej kaštanů na zámku a teď koupaliště. Zámecká alej už pomalu roste a myslím, že i na ten náš nový koupalištní areál si zvykneme. Ostatně jsou s ním velké plány...to zas někdy příště.

Zatím co já jsem se rekreovala v nemocnici naše potkaní holčička v práci se činila. Podařilo se jí přivést, mě na uvítanou, na svět 11 mrňousků. Je moc šikovná a všechny je i uživila. Také jsme nafasovali fotečku s pejskem jako živým...je to super - jednak mám pocit, že mi v práci straší Angeela a jednak se každý druhý zákazník lekne. Ovšem naši užovku Žovku to nerozhází a bere dál své pravidelné koupele.

Jo a taky doma nám všechno pěkně roste. Pro legraci jsme si pořídili hlívu. No a pokaždé, když na ní zapomeneme, tak se nám připomene. A taky mi rozkvetl narcisek, který mi přivezla kamarádka Pavlínka z Německa. Pan domácí tedy tvrdí, že neskutečně smrdí, ale kecá - jen by se z něj daly dělat esence. Dobré je i to, že zatímco já už se těším z kvítků, tak Pavlínka stále čeká...

17. 5. Baboolíčci

Baboo se rozjíždějí do nových domovů. Za všechny chlumecké, dvou i čtyřnohé jim přeji ten neúžasnější a dlouhý život. Eva se opět postarala o jejich superstart a ostatní je na páníčcích. Vzhledem k pečlivosti s jakou je vybírala o nich určitě uslyšíme jen to nejnej. Nečekaně volný je nádherný Thabo. Pokud máte zájem o maximálně socializovaného a výstavně velmi nadějného pejska jsou veškeré informace v Magmaboně. Neváhejte!!!

14. 5. MVP Praha

Tak jsem vyrazila na výstavu jako divák a navíc vlakem. Myslím, že by se mi to taky líbilo. Vzhledem k tomu, že u nás doma probíhá bojová akce - hárá kdo může, jsme aspoň ušetřily výstavní poplatky. A tak jsem mohla strávit klidný den s přáteli a kamarády našich zrzounů. Adam nastoupil ve velmi obsazené open třídě a opět si rezervoval místo na bedně - V4. Byli jsme v šoku z třídy mladých - tolik velkých psů...došlo i na měření a výsledkem bylo mnoho VD. V open třídě fen byla naše Anetka. Jako první - před ní byly dvě zrzky, si nechala prohlédnout bez problémů zuby a prohmatat ocas. Paní rozhodčí ji ocenila známkou VD a pěkným posudkem. Fenky, které se nenechaly prohlédnout odešly neposouzeny. Musím říct, že při tom, co vídáme v kruzích mi to přišlo správné a doufám, že jsem to nezažila naposledy. Myslím, že každý kdo chce vystavovat by měl zapracovat na chování svém i svého psa. A je mi sympatický každý rozhodčí, který trvá na dodržování pravidel a to ať už daný pes patří komukoli nebo má takříkajíc jméno. Bohužel jsme svědky tohoto málokdy.

Mimochodem Damova a Geenina sestra Eiby svým oceněním V1 CWC z výstavy v Jelení Hoře započala svou cestu za polským šampionem. Budeme jí držet palečky a packy, ať se jí brzy zadaří.

8. 5. SV ČKRR Starovice

Protože se nám letos sešlo ví starostí než radostí, tak se prozatím musí obejít výstavy bez nás. Ale aby na nás svět nezapoměl, tak chlumeckou smečku hájí Adam a taky naše Ačková Anetka. Výlet za Brno se vyplatil. Dam poprvé ve třídě open a ve velké konkurenci získal ocenění V2 res.CAC. Anetka byla ve stejné třídě mezi fenkami velmi dobrá. Při pročítání kompletních výsledků, kdy odbornice na rr p. Hammerschmidt neváhala použít i známku dostatečná, jsou to úžasné výsledky.

1. 5. bonitace

Dnešní den byl významný pro Damounka a Eiby. V Praze se konala tradiční jarní bonitace čkrr. Jistě nikoho nepřekvapí, že oba sourozenci naší Angee prošli s výsledkem chovný. Takže... pokud někdo hledáte úžasného ženicha pro svou zrzavou krásku, tak tady je jeden k mání.

19. 4.

Od dob posledních zpráviček jsme oslavili zbylé berany v čele s Brassilou, Alenkou a páníčkem. Jako předoperační terapii jsem si s Alenkou naordinovala návštěvu Baboolíčků v Magmaboně. Musím říct, že to byl super nápad. Socializace Rubenka a zrzounků dopadla na jedničku. Užili jsme si velké muchlování, výborné dortíky a já jsem přežila i Eviččino kafe.

Fotky odpovídající koupeli našeho foťáčku jsou tady (vážně není dobrý nápad nechat foťák na dešti)

14. 4.

Naše beraní jízda nekončí, je tu další člen. Je to neskutečné, ale náš mraveneček Gee a jeho sourozenci slaví druhé narozeniny. Broučku náš zrzavý, přinesla jsi do našeho a Archynčina života spoustu překvapení, radosti a vzrušení. Je fakt, že páníček by asi s tím posledním nesouhlasil, protože prý nadbytek adrenalinu škodí. Ale já tě prosím...zůstaň stále stejná. Přeji ti pevné zdraví, hodně radosti ze života a spousty mlsinek a žádné syrové maso . Máme tě rádi.

!!!! MAGMABONÍ ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ !!!!

Stále platí, že pokud chcete super zrzounka, tak na této adrese je k mání! Novinky o bafanátcích jsou každý den doplňované.

31.3. Áčka slaví 3. narozeniny

Naši první, nezapomenutelní a nádherní...je neskutečné, že už vám jsou 3roky...celá rodná smečka vám přeje spoustu dalších let v plném zdraví. S vašimi úžasnými páníčky jen ty nej zážitky. Hodně vycházek, mlsinek a jen dobré lidi kolem sebe a spousty čtyřnohých kamarádů. Máme vás rádi

březen

Ač to tak nevypadá, stále se něco děje. Chodíme na vycházky na známá místa a ve starém i rozšířeném vydání. Vždy si zkontrolujeme stav bateríí ve foťácích (často zbytečně), aby nám nic neuniklo. A pak stejně nemáme čím zachytit jak Damounek loví cosi na vysokém dubu, jak procvičujeme poslušnost a ani jak na našem nejmilejším místě potkáváme takové ty velké psy, co nosí na zádech lidi.

Po vycházkách socializujeme nejmladší členy smečky a Damounek hlídá, aby nic nevyváděli.

Protože Alenka tvrdí, že Aguška s Damounkem buvolí kostičky nepapají (takhle šetřit na našich zrzečcích) provedli jsme jednoduchý test. Výsledky posuďte sami. Jediný kdo dělá, že tohle nikdy je Gee (kecá, v nouzi i kostička dobrá).

Také si hlavně Mumášek oblíbil večerníček se zvířátky. Vždycky ho pozorně sleduje a většinou se k ní přidá i Angee. Ve stoje je to nepohodlné a tak kouká z postele.

Byli jsme i na výletě v Nitře. Myslím, že většinu událostí popsala Alenka na svých stránkách. Já jen doplňuji, že dojet do Nitry se dá úžasně i bez GPS. Spoléhání na cedulky přímo v Nitře už je horší, zvláště když koukáním po směrovkách přehlédnete písmena velká přes metr. Také je lepší vyrazit na mezinárodní výstavu, protože národní je poněkud více zmatečná a namačkaná v menších prostorách. Kočárek jsme zaparkovali až po odchodu dalmatinů, kteří byli posuzováni před námi. Díky úžasným frontám na záchod nám to navíc tak rychle utíkalo, že jsme vždy stihli akorát zaregistrovat, že už má jít Alenka do kruhu.

Damounek navazoval přátelské vztahy s dalšími loveckými plemeny, Angee byla klasicky nešťastná u páníčka na klíně. A Rubenek většinu své premiéry na výstavě prospal a byl prostě šikovný a moc hodný.

Také jsme zjistili, že další funkcí rozhodčích mimo posuzování je opětovné stavění kruhů v případě, že je někteří nevychovaní psi poboří. Je dobré vědět, že se zbylé osazenstvo v kruhu nezatěžuje. Alenčina poporodní premiera dopadla dobře. Zrzounci ač značně nešťastní z celkového šrumce kolem se předváděli jako profíci. Damounek s výsledkem V3 a Angeenka po opravdu dlouhém posuzování VD. Faktem je, že jsme s Alenkou zkonstatovali, že opravdu nejde o to, jak se pes v kruhu chová. Pro příště si nějaké stresy z postoje odpustíme.

Abych nezapoměla, tak otec našeho B vrhu Luis vyhrál ve své třídě V1 CAC a Mumáškova polosestra byla V4. Docela mě mrzí, že jsme neměli Aimušku s sebou. Bylo by zajímavé jak by holky dopadly při svém duelu v kruhu, protože jsou si opravdu hodně podobné. Naše cesta zpět byla okořeněna stávkováním pažoutka. Nějak s námi poslední dobou laškuje. Dlužno dodat, že nás domů dovezl. A zase jsem si pozdě vzpoměla, že bych si mohla vyfotit Bratislavský hrad.

No a když skončíme se všemi denními akcemi, tak děvčata zaslouženě relaxují. V různých polohách a v různé sestavě.

!!!! 19. 3. ŠTĚŇÁTKA UŽ JSOU NA SVĚTĚ !!!!

Je to tady!!!! Konečně jsme dostali oficielní povolení vyzradit původně VELKÝ TAJEM....maminka naší Angeelky, Brassila, je březí. A tak všichni, kteří toužíte po úžasném, vymazleném až rozmazleném a opravdu socializovaném štěňátku, na nic nečekejte a rychle tam pospíchejte!!! A my, páníčci Áček Vám svatosvatě slibujeme, že vaše budoucí mimísky budeme jezdit oňuchňávat, rozmazlovat a socializovat jak sami, tak i s jejich sourozenci. Tak honem, honem, veškeré info a foto v Magmaboně

5. - 6.2. DUO CACIB Brno

Protože se nám podařilo prošvihnput obě uzávěrky přihlášek (panička zřejmě ještě trpí zimním spánkem) muselo se letošní Brno obejít bez naší účasti. Alespoň Alenku nemuselo mrzet, že zůstává s Rubenkem doma. Chlumec jel tedy statečně zastupovat Lukáš s Damínkem. V Brně samotném bylo hojné zastoupení Magmabony. Myslím, že paní chovatelka před víkendem ani netušila jak nádherný bude. Nechme planých plků. V sobotu od pana Řehánka dostal Adam ocenění V3. Jeho sestra Eiby V1 CAC, res.CACIB a Melinka V4. Musím říct, že mě napadlo, že by bylo zajímavé jak by dopadla Angee (zopakovat své V3 od stejného rozhodčího v Polsku, mohly být stupně vítězů opravdu trochu jednobarevné :-) ) zanechme marného snění). Všichni byli přihlášeni v mezitřídě.

V neděli u pana Václavíka Adam obhájil své sobotní V3. Vzhledem k pouhým třem výborným v mezitřídě je to super výsledek a při zjištění, že open třída výbornou nezažila vůbec, tím spíš. Eibinka se přidala V3. Prostě Brno patřilo Magmaboně. Všichni účastníci na bedně. A my s Alenkou doufáme, že příště už u toho budeme všichni. Naše gratulace patří všem a hlavně Evě

31. 1.

Dnes nás překvapil pan pošťák a přesně 6dní po naší návštěvě vet - kliniky nám přinesl hodnocení naší Angee. A protože se nemůže nechat zahanbit svými sourozenci jsou její výsledky tyto:

DKK A/A , DLK 0/0 a OCD neg/neg

Posíláme velké gratulace chovatelce!! Díky Evi

I když se páníček snažil, tak tu naši holku nepřetrhnul...za to víme, jak Gee vypadá po flámu :-)

29. 1.

Včera získala Geenina sestra Eiby v Polsku na výstavě ve třídě otevřené V2 res.CACIB, posíláme velké gratulace. A Damínek má na stránkách krásnou fotečku, ovšem naprosto nepoužitelnou do pasu:-).

Nový rok

Říká se - jak na Nový rok, tak po celý rok...a tak jsme po příjemném ránu vytáhli pánečka s holkama ven. Vzali jsme to k Vítkováku a cestou zkontrolovali, jestli kesenery pořádně pracují, aby rybky měli dost kyslíku a jaké máne nové či staré nájemníky. Stroje pracovaly bez chyby (mráz taky, vypadaly zajímavě), naše nepříjemné povrchy byly na svém místě. A na malém rybníčku se nám usadily kačenky. Tedy jen do té doby než zjistily, že se k nim blíží jakási zrzavá monstra. Takže jsme se ani neseznámili. No, pokud vím v Praze několikrát seznamování skončilo koupelí a tak jsem byla vlastně ráda.

Holky se daly do řádného propátrávání břehů Cidliny, která už od minulého týdne klesla. Když poprvé vystartovali na led na Vítkováku nebylo mi nejlíp, ale páníček hlásil, že je to ok a tak jsme tam vyrazili všichni. Má to neskutečnou výhodu, mládež se bitkuje přiměřeně bo ono to sakra ujíždí a nevyskytuje se tu zvěř. I když Angeeniny teskné pohledy k oblíbenému remízku dávaly tušit...Ale chytání piškotků byla taky zábava a lítání jakbysmet. Škoda jen, že mráz vybíjí baterie tak rychle. Nedošlo na první plánovanou letošní pařezovou. Ale zítra je taky den .

No a doma nás čekal horký novoroční ovárek....

Přejeme všem našim přátelům, kamarádům, známým dvou i čtyřnohým , aby celý letošní rok prožili pohodově a vesele a těšíme se na viděnou ....

 

Copyright © 2009 Morana